Nowy Jork: Wspólna kolacja sederowa abp. Dolana i szefa ADL – Foxmana; żydowskie błogosławieństwa dla nowego biskupa

Aktualizacja: 2009-04-27 3:34 pm

W środę, 22 kwietnia br. nowy biskup archidiecezji Nowego Jorku, bp. Timothy Dolan, uczestniczył w wieczorze sederowym, wraz z grupami uczniów z żydowskich i katolickich szkół.

“Międzyreligijny Wolnościowy Seder” (The Interfaith Freedom Seder), zorganizowany i prowadzony przez Ligę Przeciwko Zniesławieniu (ADL) – masońsko-żydowskie ramię syjonistycznej organizacji B’nai B’rith – zgromadził ponad stu uczniów siódmej i ósmej klasy ze szkół: katolickiej Immaculate Conception School z nowojorskiej dzielnicy Queens, oraz żydowskiej Solomon Schechter Day School z powiatu Nassau.

“W dniu dzisiejszym, ADL łączy się z naszymi katolickim przyjaciółmi i sąsiadami, serdecznie witając arcybiskpa Dolana jako 10. Arcybiskupa Nowego Jorku.” – zawołał radośnie dyrektor generalny ADL, Abraham Foxman. “Oczekujemy wspólnej pracy z arcybiskupem Dolanem we wzmacnianiu dialogu i kontynuowaniu programów pomiędzy Archidiecezją i żydowską społecznością. Katolicko-żydowski dialog w Nowym Jorku jest unikalny i przyczynił się do zrozumienia katolicko-żydowskiego i stał się przykładem przenikającym i wychodzącym poza nasze miasto.” – dodał ten znany z wielu ataków na właściwie rozumiany katolicyzm, szef ADL.

Po tym wstępie, Abe Foxman przewodniczył w odmawianiu dwóch żydowskich błogosławieństw ku czci Arcybiskupa, a następnie wręczył bp. Dolanowi mezuzę, aby zawiesił ją na drzwiach swojej nowej rezydencji biskupiej.

“To jest wspaniałe” – odpowiedział arcybiskup Dolan. “Zawsze doceniałem pracę Ligi Przeciwko Zniesławieniu. Dziękuje za powitanie mnie i za zapewnienie o nadziei na naszą przyszłą współpracę, z czym dzielę się pełen entuzjazmu.”

Podczas uroczystości, bp Dolan czytał razem z szefem ADL, Foxmanem, tradycyjne żydowskie opowiadania święta Paschy.


ZOB. RÓWNIEŻ:


Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie ADL
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=8925 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]