Były szef CIA wezwał do skrytego zabijania Rosjan w Syrii

Aktualizacja: 2016-08-11 11:42 am

Zdaniem byłego szefa CIA, Rosjan i Irańczyków należy “rozliczyć” za to, że przeszkadzają USA na Bliskim Wschodzie.

Były szef CIA Mike Morell w wywiadzie dla CBS stwierdził, że Rosjan i Irańczyków należy “skrycie” zabijać w Syrii. Jego zdaniem w zabójstwach można wykorzystać “umiarkowaną opozycję syryjską”.

Zdaniem morela wsparcie dla rebeliantów jest konieczne nie tylko dla obalenia Asada, ale także, aby “Rosjanie i Irańczycy zapłacili swoją cenę”.

– Kiedy byliśmy w Iraku, Irańczycy dostarczali broń szyickim bojownikom, którzy zabijali amerykańskich żołnierzy. Irańczycy zmusili nas do zapłacenia swojej ceny. Teraz my powinniśmy zmusić ich do zapłacenia swojej ceny w Syrii. Powinniśmy też rozliczyć Rosjan – mówił Morell.

Dziennikarz dopytał, czy chodzi o zabijanie Rosjan i Irańczyków.

– Tak, skrycie – potwierdził Morell dodając, że Pentagon nie powinien informować o tym opinii publicznej.

Następnie Morell ujawnił, że chciałby nastraszyć prezydenta Syrii Asada.

– Chciałbym ominąć jego prezydencką ochronę. Chciałbym zbombardować jego biura w środku nocy. Zniszczyć jego prezydencki samolot na ziemi, zniszczyć jego śmigłowce. Zmusić go do myśli, że jesteśmy tuż za nim – mówił Morell.

CBS/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (10 sierpnia 2016)

 


 

Rosja czeka na komentarz USA w sprawie wypowiedzi o „mordowaniu Rosjan po cichu”

Departament Stanu USA powinien złożyć wyjaśnienia w sprawie wypowiedzi byłego zastępcy dyrektora CIA Michaela Morella, który wzywa do przeciwstawienia się Rosji i Iranowi w Syrii, m.in. w drodze mordowania „po cichu” obywateli tych krajów – powiedziała przewodnicząca Komisji ds. Bezpieczeństwa i Walki z Korupcją Dumy Państwowej Irina Jarowaja.

”” Parafrazując znane powiedzenie: co u obecnych pracowników CIA w głowie, to u byłych na języku. Morell nie tylko potwierdził istnienie podwójnego dna w polityce antyterrorystycznej Stanów Zjednoczonych, gdy pod mętnymi deklaracjami o walce ukrywa się pobłażanie terrorystom, ale i dokonuje przerażającego wyznania o prawdopodobnych mordach po cichu dokonywanych przez amerykańskie siły przebrane za terrorystów w celu realizacji własnych destrukcyjnych planów – powiedziała dziś dziennikarzom rosyjska polityk.

”” Departament Stanu powinien udzielić jednoznacznej odpowiedzi w tej sprawie. Inaczej są podstawy do tego, by sądzić, że były szef CIA wygadał się, co faktycznie w CIA stempluje się klauzulą „ściśle tajne” – dodała Irina Jarowaja.

Były zastępca dyrektora CIA Michael Morell w jednym z programów CBS na pytanie prowadzącego, czy należy zabijać Rosjan i Irańczyków w celu rozwiązania konfliktu w Syrii, odpowiedział twierdząco. Jego zdaniem powinno się robić to po cichu. W tym celu – jak zaznaczył były wywiadowca – Waszyngton powinien aktywniej wspierać bojowników w Syrii. Morell uważa, że pozwoli to na wywarcie presji na Damaszek, Moskwę i Teheran oraz rozwiązanie kryzysu za pośrednictwem dyplomacji.

http://pl.sputniknews.com

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2016-08-10)

 


Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=88968 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]