Były szef CIA wezwał do skrytego zabijania Rosjan w Syrii

Zdaniem byłego szefa CIA, Rosjan i Irańczyków należy „rozliczyć” za to, że przeszkadzają USA na Bliskim Wschodzie.

Były szef CIA Mike Morell w wywiadzie dla CBS stwierdził, że Rosjan i Irańczyków należy „skrycie” zabijać w Syrii. Jego zdaniem w zabójstwach można wykorzystać „umiarkowaną opozycję syryjską”.

Zdaniem morela wsparcie dla rebeliantów jest konieczne nie tylko dla obalenia Asada, ale także, aby „Rosjanie i Irańczycy zapłacili swoją cenę”.

– Kiedy byliśmy w Iraku, Irańczycy dostarczali broń szyickim bojownikom, którzy zabijali amerykańskich żołnierzy. Irańczycy zmusili nas do zapłacenia swojej ceny. Teraz my powinniśmy zmusić ich do zapłacenia swojej ceny w Syrii. Powinniśmy też rozliczyć Rosjan – mówił Morell.

Dziennikarz dopytał, czy chodzi o zabijanie Rosjan i Irańczyków.

– Tak, skrycie – potwierdził Morell dodając, że Pentagon nie powinien informować o tym opinii publicznej.

Następnie Morell ujawnił, że chciałby nastraszyć prezydenta Syrii Asada.

– Chciałbym ominąć jego prezydencką ochronę. Chciałbym zbombardować jego biura w środku nocy. Zniszczyć jego prezydencki samolot na ziemi, zniszczyć jego śmigłowce. Zmusić go do myśli, że jesteśmy tuż za nim – mówił Morell.

[youtube OJ3fTFHQ0KA width=”600″]

CBS/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (10 sierpnia 2016)

 


 

Rosja czeka na komentarz USA w sprawie wypowiedzi o „mordowaniu Rosjan po cichu”

Departament Stanu USA powinien złożyć wyjaśnienia w sprawie wypowiedzi byłego zastępcy dyrektora CIA Michaela Morella, który wzywa do przeciwstawienia się Rosji i Iranowi w Syrii, m.in. w drodze mordowania „po cichu” obywateli tych krajów – powiedziała przewodnicząca Komisji ds. Bezpieczeństwa i Walki z Korupcją Dumy Państwowej Irina Jarowaja.

”” Parafrazując znane powiedzenie: co u obecnych pracowników CIA w głowie, to u byłych na języku. Morell nie tylko potwierdził istnienie podwójnego dna w polityce antyterrorystycznej Stanów Zjednoczonych, gdy pod mętnymi deklaracjami o walce ukrywa się pobłażanie terrorystom, ale i dokonuje przerażającego wyznania o prawdopodobnych mordach po cichu dokonywanych przez amerykańskie siły przebrane za terrorystów w celu realizacji własnych destrukcyjnych planów – powiedziała dziś dziennikarzom rosyjska polityk.

”” Departament Stanu powinien udzielić jednoznacznej odpowiedzi w tej sprawie. Inaczej są podstawy do tego, by sądzić, że były szef CIA wygadał się, co faktycznie w CIA stempluje się klauzulą „ściśle tajne” – dodała Irina Jarowaja.

Były zastępca dyrektora CIA Michael Morell w jednym z programów CBS na pytanie prowadzącego, czy należy zabijać Rosjan i Irańczyków w celu rozwiązania konfliktu w Syrii, odpowiedział twierdząco. Jego zdaniem powinno się robić to po cichu. W tym celu – jak zaznaczył były wywiadowca – Waszyngton powinien aktywniej wspierać bojowników w Syrii. Morell uważa, że pozwoli to na wywarcie presji na Damaszek, Moskwę i Teheran oraz rozwiązanie kryzysu za pośrednictwem dyplomacji.

http://pl.sputniknews.com

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2016-08-10)

 


Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content