Wiceprezydent USA dał ślub parze homoseksualistów

Aktualizacja: 2016-08-2 12:11 pm

Wiceprezydent USA Joe Biden przeprowadził ceremonię „ślubu” homoseksualnych pracowników Białego Domu.

Wiceprezydent USA Joe Biden przeprowadził ceremonię „ślubu” homoseksualnych pracowników Białego Domu.

Jestem dumny, że przeprowadziłem ceremonię ślubu Briana i Joe w moim domu. Nie mogę być szczęśliwszy, dwóch długoletnich pracowników Białego Domu, dwóch świetnych facetów – napisał Biden na swoim koncie Twitter.

Biden razem z Barackiem Obamą poparł śluby jednopłciowe w 2012 roku.

Twitter/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (02 sierpnia 2016) – “Wiceprezydent USA dał ślub parze homoseksualistów [+FOTO]”

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Przypomnijmy, że Joe Biden uważa się za katolika. Co gorsze, za katolika bez skazy uważają go hierarchowie amerykańscy i znając jego wieloletnie wspieranie aborcji czy homozwiązków nie czynią nic aby upomnieć go, nie mówiąc o nałożeniu wymaganej prawem kościelnym dyscypliny czy kary. Wyjątkiem jest tutaj biskup diecezji Scranton, który zabronił udzielania mu Komuni św. w swojej diecezji. Ale niewiele to pomaga, bowiem inny hierarcha, np. biskup diecezji Delaware, umożliwia regularne udzielanie Komunii św. temu osobnikowi.

ZOB. RÓWNIEŻ:

 


 

Episkopat USA skrytykował wiceprezydenta Joe Bidena za przewodniczenie homoseksualnej ceremonii

W oświadczeniu stwierdzono, że takie działania są sprzeczne z naukę katolicką i są antyświadectwem. Nabiera to szczególnego wydźwięku w kontekście tego, że Joe Biden deklaruje się jako katolik, choć jest członkiem Partii Demokratycznej. Biskupi zachęcili wiernych do modlitwy za katolików obecnych w życiu publicznym, „aby wypełniali powierzone im obowiązki pięknie i odważnie, dając wierne świadectwo, przynoszące światu bardzo potrzebne światło”.

„Kiedy wybitny polityk katolicki publicznie i dobrowolnie przewodniczy ceremonii uroczystego zawarcia związku dwóch osób tej samej płci, powstaje zamieszanie w odniesieniu do katolickiej nauki o małżeństwie i związanych z nią obowiązków moralnych katolików. To, co widzimy jest antyświadectwem a nie wierną postawą w oparciu o prawdę” – czytamy w komunikacie opublikowanym 5 sierpnia na blogu Konferencji Episkopatu Stanów Zjednoczonych.

Oświadczenie podpisali przewodniczący episkopatu, abp Joseph Kurtz, oraz stojący na czele Komisji ds. Świeckich, Małżeństwa, Źycia Rodzinnego i Młodzieży, bp Richard Malone oraz przewodniczący Komisji ds. Sprawiedliwości i Rozwoju, abp Thomas Wenski. Nie wymieniono w nim wiceprezydenta z nazwiska, ale wiadomo, że 1 sierpnia przewodniczył on w swojej oficjalnej rezydencji uroczystości zawarcia związku dwóch mężczyzn, wieloletnich współpracowników Białego Domu.

Kierownictwo episkopatu USA podkreśliło, że stanowisko to jest w pełni zgodne z nauczaniem Ojca Świętego, który jasno stwierdza, że związków osób tej samej płci nie można zrównywać z małżeństwem i rodziną. Joe Biden jest pierwszym wiceprezydentem USA deklarującym się jako katolik.

KAI

KRaj

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-08-06)

 


 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=88739 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]