USA: Apel do biskupów o podjęcie kroków wobec pseudo-katolickich, proaborcyjnych polityków

Aktualizacja: 2010-01-27 11:46 am

Jedna z największych amerykańskich organizacji działających w obronie życia poczętego – Amerykańska Liga Źycia (American Life LeagueALL), rozpoczęła kolejną kampanię informacyjną kładącą nacisk na przypomnienie biskupom katolickim o ich obowiązku podjęcia stosownych kroków wobec wyszczególnionych polityków zaliczonych do “Śmiertelnej Dwunastki”, czyli dwunastu najbardziej zagorzałych pro-aborcyjnych  polityków uchodzących i zwących się katolikami.

W ramach corocznej akcji o nazwie “Kanon 915” [1], przypominającej biskupom treść obowiązującego prawa, a szczególnie Kanonu 915  Kodeksu Prawa Kanonicznego mówiącego o konieczności nie dopuszczania do przyjmowania Komunii św. osób “trwających z uporem w jawnym grzechu ciężkim”, w 2010 roku do dwunastu  najbardziej prominentnych, pseudo-katolickich polityków zaliczono:

 1. Joseph Biden, wice-prezydent Stanów Zjednoczonych. Diecezja Wilmington. Biskup W. Francis Malooly.
 2. John Kerry, senator. Diecezja Boston. Arcybiskup Sean O’Malley.
 3. Hilda Solis, sekretarz ds pracy (Secretary of Labor). Archidiecezja Los Angeles. Kardynał Roger Mahony.
 4. Ginny Brown-Waite, kongreswoman. Diecezja St. Petersburg. Biskup Robert Lynch.
 5. Nancy Pelosi, spiker Izby Reprezentantów. Archidiecezja San Francisco. Arcybiskup George H. Niederauer.
 6. Mary Landrieu, senator. Archidiecezja Nowy Orlean. Arcybiskup Gregory Michael Aymond.
 7. Rosa DeLauro, kongreswoman. Archidiecezja Hartford. Arcybiskup Henry Mansell.
 8. Kathleen Sebelius, sekretarz ds zdrowia (Secretary of Health and Human Services). Archidiecezja Kansas City. Arcybiskup Joseph Naumann.
 9. Michael Castle, kongresman. Diecezja Wilmington. Biskup W. Francis Malooly.
 10. Susan Collins, senator. Diecezja Portland. Biskup Richard Malone.
 11. Barbara Mikulski, senator. Archidiecezja Baltimore. Arcybiskup Edwin O’Brien.
 12. Ken Salazar, sekretarz spraw wewnętrznych (Secretary of Interior). Archidiecezja Denver. Arcybiskup Charles Chaput.

W Apelu przypomniano oczywistą prawdę, że “Nie można być katolikiem i wspierać aborcji”.  Wezwano “wszyskich biskupów, księży, diakonów i nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej aby w sposób pełen respektu odmówili udzielania Komunii Św. tym i wszystkim innym osobom sprawującym publiczne urzędy, którzy bez wyrażania skruchy,  wspierając zabijanie nienarodzonych dzieci w łonie matki, sprzeciwiają się Nauce Kościoła”.

Apele tego typu odnosiły w poprzednich latach minimalne praktyczne skutki, co może świadczyć nie tylko o braku stanowczości biskupów w respektowaniu prawa kościelnego, ale i o niechęci do publicznego i konkretnego wyrażenia swojego sprzeciwu wobec holokaustu nienarodzonych dzieci, wspieranego przez pseudokatolickich polityków.

[1] Kan. 915 – Do Komunii świętej nie należy dopuszczać ekskomunikowanych lub podlegających interdyktowi, po wymierzeniu lub deklaracji kary, jak również innych osób trwających z uporem w jawnym grzechu ciężkim

kliknj aby powiększyć (plik PDF)

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie ALL | Canon 915 Project
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=17647 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]