Włochy: Caritas nakazuje wiernym „modlić się w ciszy”, by nie drażnić afrykańskich imigrantów

Aktualizacja: 2016-06-9 9:25 am

Wierni, którzy odwiedzają kościół św. Antoniego w Ventimiglia we Włoszech są zmuszani, by „modlić się w ciszy.” Członkowie Caritasu mówią katolikom, że muszą zrezygnować ze wspólnych praktyk religijnych, w tym ze wspólnego odmawiania Różańca, ponieważ „drażni to afrykańskich imigrantów” umieszczonych w świątyni.

Gdy jedna z kobiet na sugestie wolontariuszy katolickiej organizacji charytatywnej powiedziała, by „przenieśli imigrantów gdzie  indziej”, natychmiast pojawił się proboszcz i zabrał kobiety do innej świątyni. – poinformowała agencja ANSA.

Codziennie do Ventimiglia, średniowiecznego miasta w Ligurii, w prowincji Imperia, liczącej ponad 55 tyś mieszkańców przybywa około 50 imigrantów. Burmistrz miasta, Enrico Ioculano apeluje do władz o pomoc finansową. Caritas rozdaje setki posiłków i prowadzi wstępną rejestrację uchodźców w murach świątyni.  

Źródło: washingtontimes.com

AS

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87989 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]