Aktualizacja strony została wstrzymana

Włochy: Caritas nakazuje wiernym „modlić się w ciszy”, by nie drażnić afrykańskich imigrantów

Wierni, którzy odwiedzają kościół św. Antoniego w Ventimiglia we Włoszech są zmuszani, by „modlić się w ciszy.” Członkowie Caritasu mówią katolikom, że muszą zrezygnować ze wspólnych praktyk religijnych, w tym ze wspólnego odmawiania Różańca, ponieważ „drażni to afrykańskich imigrantów” umieszczonych w świątyni.

Gdy jedna z kobiet na sugestie wolontariuszy katolickiej organizacji charytatywnej powiedziała, by „przenieśli imigrantów gdzie  indziej”, natychmiast pojawił się proboszcz i zabrał kobiety do innej świątyni. – poinformowała agencja ANSA.

Codziennie do Ventimiglia, średniowiecznego miasta w Ligurii, w prowincji Imperia, liczącej ponad 55 tyś mieszkańców przybywa około 50 imigrantów. Burmistrz miasta, Enrico Ioculano apeluje do władz o pomoc finansową. Caritas rozdaje setki posiłków i prowadzi wstępną rejestrację uchodźców w murach świątyni.  

Źródło: washingtontimes.com

AS

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-06-08) | http://www.pch24.pl/wlochy--caritas-nakazuje-wiernym-mdlic-sie-w-ciszy--by-nie-draznic-afrykanskich-imigrantow,43795,i.html#ixzz4Ay81qfDh

Skip to content