Wiedeń: Blisko 32% tzw. uchodźców było notowanych przez policję z powodu przestępstw lub wykroczeń

Aktualizacja: 2016-04-10 5:20 pm

Posłanka Petra Steger z Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ) zwróciła się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych o dane statystyczne dotyczące m.in. przestępczości wśród młodocianych imigrantów. Wynika z nich, że w Wiedniu złożono 20.374 wniosków o azyl. 6.503 imigrantów ubiegających się o azyl i przebywających w austriackiej stolicy było notowanych przez policję z powodu przestępstw lub wykroczeń.

W minionym roku do Austrii dostało się 88.151 osób, które złożyły podanie o azyl. 20.374 z tych wniosków została złożona w stolicy. Większość tzw. uchodźców to młodzi mężczyźni (ponad 70%).

Austriackie MSW podało, że 6.503 z 20.374 imigrantów przebywających w Wiedniu było notowanych przez policję z powodu przestępstw lub wykroczeń. 3327 z nich miało od 14 do 24 lat a 2602 od 25 do 39 lat. 

Większość popełnionych przestępstw to handel narkotykami, kradzieże, włamania i napady rabunkowe. W porównaniu z 2014 rokiem liczba przestępstw lub wykroczeń wzrosła o 46,6%. Liczba przestępstw i wykroczeń popełnianych przez młodocianych do lat 20 wzrosła o 72%.

ndie.pl / kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86995 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]