Ani słowa o „gwałcie”. Minister oskarżony o tuszowanie imigranckich wybryków seksualnych w Kolonii

Aktualizacja: 2016-04-7 12:14 pm

Rząd Nadrenii Północnej-Westfalii (NRW) znalazł się pod silnym ostrzałem mediów za próby usunięcia słowa „gwałt” z pierwszych raportów policyjnych o masowych atakach na tle seksualnym w Kolonii podczas nocy sylwestrowej.

Jak się okazuje, minister spraw wewnętrznych kraju związkowego NRW osobiście interweniował, żądając usunięcia słowa „gwałt” z wszystkich wewnętrznych raportów, sporządzonych po 1 stycznia 2016 r. w sprawie wydarzeń w Kolonii w noc sylwestrową.

Dwaj oficerowie, którzy pełnili służbę w komisariacie w Kolonii w Nowy Rok sporządzili raporty, w których donosili o masowych „gwałtach, molestowaniu seksualnym i kradzieżach popełnianych przez dużą grupę imigrantów”.

Jeden z oficerów przyznał, że po południu 1 stycznia br. otrzymał telefon z prośbą o usunięcie słowa „gwałt”. Taka miała być rzekomo „wola ministerstwa spraw wewnętrznych”. Policjanci odmówili „korekty” raportu. Ostatni skandal może poważnie zaszkodzić ministrowi spraw wewnętrznych Ralfowi Jägerowi. Opozycja w środę wezwała premiera Hennelore Krafta do zdymisjonowania ministra.

Rzecznik MSW w Nadrenii Północnej-Westfalii odpiera zarzuty. – To nieprawda, że gwałty w noc sylwestrową były tuszowane – mówił we czwartek gazecie „Westdeutsche Allgemeine Zeitung”. Jednak MSW potwierdziło, że miała miejsce wymiana zdań między dyspozytorami policji a ministerstwem w sprawie klasyfikacji ataków w noc sylwestrową.

Źródło: thelocal.de., AS.

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86942 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]