Franciszek odprawi dla masonerii uroczystą Mszę świętą na placu św. Piotra

Aktualizacja: 2016-03-18 9:34 am

30 kwietnia na Placu Świętego Piotra w Rzymie odbędzie się specjalna jubileuszowa msza dla Rotarian celebrowana przez Jego Świątobliwość Papieża Franciszka. Dla członków RI, a także ich rodzin i przyjaciół zarezerwowanych jest 8000 miejsc.
Zapraszam Was do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Rotarianie z Dystryktu 2080 przygotowują także specjalne wydarzenia towarzyszące dla uczestników. Na to wydarzenie, niezależnie od wyznawanej religii i przekonań, zaprasza Prezydent Ravi Ravindran, z przekonaniem, że dzięki tym uroczystościom pozycja Rotary na świecie wzrośnie dając nam wiele satysfakcji. Więcej szczegółów znajdziecie pod adresem: Jubilee of Rotarians

Gubernator Barbara Pawlisz
RC Sopot International

http://rotary.org.pl/jubileuszowa-msza-rzymie/

Przypomnijmy, że wydany 20.12.1950 r. przez Świętą Kongregację Świętego Oficjum i aprobowany przez papieża Piusa XII sześć dni później dekret stwierdzał wprost, że duchownym nie godzi się zapisywać do klubów rotarian, a katolicy świeccy winni zgodnie z CIC (1917) 684 unikać stowarzyszeń tajnych, potępionych, wywrotowych i podejrzanych o działanie na szkodę Kościoła.

No ale przecież dzięki Franciszkowi (honorowemu członkowi tej masońskiej organizacji) wiemy, że Kościół nigdy nie miał się tak dobrze, jak dziś.

Napisał Dextimus dnia 18.3.16

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (18 marca 2016)

 


 

Franciszek nie odprawił Mszy Świętej dla uczestników pielgrzymki Rotary Club

Wbrew zapowiedziomzr strony rotarian, papież Franciszek nie odprawił Mszy Świętej dla uczestników pielgrzymki Rotary Club do Rzymu. Informacje o Mszy pochodziły wyłącznie ze źródeł rotariańskich i nie zostały potwierdzone przez Watykan.

 „30 kwietnia na Placu Świętego Piotra w Rzymie odbędzie się specjalna jubileuszowa msza dla Rotarian celebrowana przez Jego Świątobliwość Papieża Franciszka. Dla członków RI, a także ich rodzin i przyjaciół zarezerwowanych jest 8000 miejsc” – informowała internetowa strona polskich rotarian.

Zapowiedzi te wzbudziły spore zainteresowanie, a także krytykę. Rotary Club bywa wymieniana jako organizacja paramasońska bądź posiadająca związki z masonerią.

Informacje o Mszy pochodziły wyłącznie ze źródeł rotariańskich i nigdy nie zostały potwierdzone przez Watykan. Do odprawienia Mszy nie doszło.

Rotarianie w liczbie ok 9 tys. wzięli natomiast udział w  audiencji papieskiej, a kierownictwo organizacji – na czele z przewodniczącym K. R. Ravindranem – spotkało się z Franciszkiem. Jak pisze Grzegorz Górny na portalu wPolityce.pl papież wyraził uznanie dla działalności Rotary, zwłaszcza w walce z chorobami zakaźnymi wśród dzieci, szczególnie z wirusem polio.

Źródło: gosc.pl/wPolityce.pl

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-05-05)

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86554 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]