Aktualizacja strony została wstrzymana

Szwedzi w schizofrenii – dumni z multikulti ostrzegają kobiety przed wychodzeniem z domu. W obawie przed imigrantami?

Trudna sytuacja w Ostersund, niewielkim, mieście w północnej Szwecji, stała się powodem dyskusji wśród Szwedów. Wszystko ze względu na serię ataków na kobiety, do których doszło w ostatnim czasie. Od 20 lutego, na policji zgłoszono już 6 przypadków gwałtów. Policja nie wyklucza, że ma to związek z nielegalnymi imigrantami.

Szef miejscowej policji Stephen Jerand, zwrócił uwagę na trudną sytuację w Ostersund i częste ataki na kobiety. Ostrzegł mieszkanki przed próbami gwałtu, a także poprosił o nie poruszanie się po mieście bez opieki mężczyzn.

To poważne, troszczymy się o ochronę kobiet i dlatego wychodzimy i o tym mówimy – powiedział Jerand. Wśród zgłoszeń, które dotarły na miejscowy komisariat jest usiłowanie gwałtu, do którego miało dojść w centrum miasta, a także molestowanie 10 – letniej dziewczynki. Przedstawiciel policji nie poinformował czy wszystkie przypadki ataku na kobiety mają związek z przybywaniem do miasta nielegalnych imigrantów. Biorąc pod uwagę wydarzenia z innych miast, nie można tego wykluczyć.

Pomimo realnego zagrożenia dla mieszkanek, portal The Local pisze, że jest Szwecja jest dumna z promocji równości płci.

Warto przypomnieć, że w styczniu, sztokholmska policja tuszowała sprawy związane z przestępstwami popełnianymi przez osoby ubiegające się wcześniej o azyl w Szwecji. Wówczas w trakcie koncertu rockowego, kobiety były wielokrotnie atakowane  oraz napastowane przez przybyszów m.in. z Afryki Północnej. Policja przyznała, że nie informowała na bieżąco o wydarzeniach, ze względu na obawę przed roznieceniem anty imigranckich nastrojów społecznych.

Źródło: niezalezna.pl, tvn24.pl

Poz

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-03-09)

 


 

W Szwecji uniewinniono arabskiego ucznia, który zasztyletował 15-letniego Arminasa Pileckasa

Arminas Pileckas stanął w obronie swojej koleżanki, która padła ofiarą napastowania seksualnego ze strony 14-letniego imigranta Ahmeda Mustafy Al Haj Aliego. Następnego dnia pochodzący z Litwy Pileckas został zamordowany przez imigranta z Syrii. Sprawa zakończyła się uniewinnieniem mordercy.

Arminas Pileckas, który stanął w obronie koleżanki, pochodził z Litwy. Mieszkał w Szwecji wraz ze swoimi rodzicami. Jeszcze w grudniu stanął w obronie swojej koleżanki, którą zaatakował seksualnie imigrant z Syrii, z którym razem uczęszczali do szkoły. Pierwszego dnia kolejnego semestru migrant dźgnął Pileckasa nożem w plecy, przebijając mu serce.Chłopak zmarł.

W marcu sąd ogłosił wyrok w sprawie morderstwa. Szwedzka prokuratura nie ma wątpliwości co do winy imigranta. Ahmed Mustafa Al Haj Ali został jednak uniewinniony ze względu na niski wiek. W momencie popełnienia przestępstwa miał 14 lat.

  • Zobacz: Szwecja: 15-latek zasztyletowany przez imigranta. Wcześniej bronił napastowanej przez niego dziewczyny

ndie.pl / kresy.pl

Za: Kresy.pl (09 marca 2016)

 


 

Skip to content