Bp Mering: Powinieneś się bać wtedy, gdy Gazeta Wyborcza napisze o tobie dobrze!

Aktualizacja: 2016-02-25 12:05 pm

Biskup Wiesław Mering udzielił wywiadu „Tygodnikowi Solidarność”. Duchowny ostro ocenił zarówno „Gazetę Wyborczą” jak i obecną sytuację panującą w Europie.

Powiedział mi ktoś ze znajomych: „Powinieneś się bać dopiero wtedy, gdy Gazeta Wyborcza napisze o tobie dobrze!” – opowiada biskup Mering w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność”.

Duchowny stanowczo skrytykował to, co dziś dzieje się w Europie. Jego zdaniem źródłem wszystkich nieszczęść dotykających kontynent jest poprawność polityczna.

Poprawność polityczna stoi u początku klęski Europu i zdrowego rozsądku, co gorsza, zakorzenia się ona w nas, staje się intelektualnym cenzorem utrudniającym nazywanie prawdy po imieniu – tłumaczy.

Biskup Mering kilka zdań poświęcił również gorącemu wciąż tematowi tzw. uchodźców.

Przypomnę zdanie ks. abp. Samira Nassara, metropolity Damaszku: „Oczekiwanie od muzułmanów uznania praw człowieka jest myśleniem życzeniowym. Wolność, równość i braterstwo to nie są wartości muzułmańskie”. (…) Trudno nie rozumieć obaw wielu Europejczyków: nie znamy zbyt wielu mechanizmów, stojących u początku fali zalewającej nasz kontynent, okazało się, że informacje podawane oficjalnie nie były ani pełne, ani prawdziwe, a takie postępowanie zawsze sprzyja podejrzeniom i rodzi różne lęki, a także prowokuje wzajemną wrogość.

http://parezja.pl/

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2016-02-24)

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86069 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]