Redaktor naczelny niemieckiej ZDF przyznaje: wstrzymaliśmy informację o napaściach na kobiety

Aktualizacja: 2016-01-6 4:29 pm

Niemiecka telewizja publiczna przyznaje się do błędu i przeprasza za wstrzymanie emisji informacji nt. ataków seksualnych na kobiety w Niemczech. Zdaniem części Niemców była to próba ochrony polityki rządu kanclerz Merkel, a według niektórych komentarzy na dziennikarzy naciskano „z góry”.

Redaktor naczelny drugiego programu telewizji niemieckiej ZDF,  Elmar Theveßen złożył ubolewania w związku z niewyemitowaniem w poniedziałek materiału na temat napaści muzułmańskich imigrantów na kobiety w noc Sylwestrową w kilku niemieckich miastach w głównym, wieczornym serwisie informacyjnym. Było to już czwartego dnia po zdarzeniach. Jak stwierdził Theveßen materiał dziennikarski był gotowy, ale chciano go uzupełnić o wywiady. Wydawca programu informacyjnego stwierdził, że czekano na oficjalne stanowiska władz Kolonii i tamtejszej policji. Na swoim profilu społecznościowym Theveßen przyznał, że była to błędna decyzja.

Wśród komentarzy pojawiły się sugestie, że na kierownictwo stacji wywierano naciski „z góry”. Według spekulacji miało chodzić o przeczekanie, aż sprawa ucichnie lub do czasu, gdy rząd opracuje spójną politykę informacyjną. Z kolei część organizacji i polityków oskarża główne media o stosowanie autocenzury w sprawie wydarzeń, gdyż były one ciosem dla proimigracyjną polityki rządu Angeli Merkel.

IAR / tvp.info / wpolityce.pl / Kresy.pl

Tags: , , , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85086 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]