Aktualizacja strony została wstrzymana

Szwecja: członkowie rodziny królewskiej przygarnęli uchodźcę. Młodzieniec okradł ich z kosztowności

Członkowie szwedzkiej rodziny królewskiej w 2010 roku zaopiekowali się 17-letnim uchodźcą, który dwa lata później okradł ich z kosztowności wartych ponad 850 tysięcy koron szwedzkich (ok. 400 tys. zł). Część z nich sprzedał dilerom marihuany.

Jak informuje szwedzki dziennik „Aftonbladet”, Abdi Abdulqadir Osman został przyjęty przez księżną Kristinę, najmłodszą siostrę króla Gustawa XVI Karola. Jego opiekunem był jej mąż, Tord Magnuson, który jako pierwszy zorientował się, że jego podopieczny jest złodziejem. Prawdopodobnie większość skradzionych kosztowności, w tym biżuterię odziedziczoną po ojcu księżnej, królu Gustawie VI Adolfie, sprzedał za 9 tys. koron (ponad 4 tys. złotych) dwóm dilerom marihuany. Inny cenny przedmiot, tiarę wartą ponad 350 tysięcy koron szwedzkich, zrzucił do wody z jednego z mostów w Sztokholmie. Poszukiwania z udziałem nurków niczego nie dały.

Młodzieniec przyznał się do kradzieży. Według jego relacji, udało mu się zdobyć klucz do pomieszczenia, w którym przechowywano drogocenne przedmioty. Planował obciążyć odpowiedzialnością personel sprzątający.

Polsatnews.com / thelocal.se / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (30 grudnia 2015) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-polnocna?zobacz/szwecja-czlonkowie-rodziny-krolewskiej-przygarneli-uchodzce-mlodzieniec-okradl-ich-z-kosztownosci

Skip to content