Szwecja: członkowie rodziny królewskiej przygarnęli uchodźcę. Młodzieniec okradł ich z kosztowności

Aktualizacja: 2015-12-30 12:23 pm

Członkowie szwedzkiej rodziny królewskiej w 2010 roku zaopiekowali się 17-letnim uchodźcą, który dwa lata później okradł ich z kosztowności wartych ponad 850 tysięcy koron szwedzkich (ok. 400 tys. zł). Część z nich sprzedał dilerom marihuany.

Jak informuje szwedzki dziennik “Aftonbladet”, Abdi Abdulqadir Osman został przyjęty przez księżną Kristinę, najmłodszą siostrę króla Gustawa XVI Karola. Jego opiekunem był jej mąż, Tord Magnuson, który jako pierwszy zorientował się, że jego podopieczny jest złodziejem. Prawdopodobnie większość skradzionych kosztowności, w tym biżuterię odziedziczoną po ojcu księżnej, królu Gustawie VI Adolfie, sprzedał za 9 tys. koron (ponad 4 tys. złotych) dwóm dilerom marihuany. Inny cenny przedmiot, tiarę wartą ponad 350 tysięcy koron szwedzkich, zrzucił do wody z jednego z mostów w Sztokholmie. Poszukiwania z udziałem nurków niczego nie dały.

Młodzieniec przyznał się do kradzieży. Według jego relacji, udało mu się zdobyć klucz do pomieszczenia, w którym przechowywano drogocenne przedmioty. Planował obciążyć odpowiedzialnością personel sprzątający.

Polsatnews.com / thelocal.se / Kresy.pl

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84929 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]