Proboszcz katedry w Kolonii stawia płot wokół świątyni. Imigranci traktują ją jak toaletę

Aktualizacja: 2015-10-22 1:27 pm

Archidiecezja kolońska planuje częściowo ogrodzić miejscową katedrę ze względu na akty wandalizmu dokonywane przez imigrantów, a także Niemców.

Wandale każdego dnia brudzą wrota i mury katedry w Kolonii. Jej proboszcz, ksiądz Gerd Bachner tłumaczył, że konieczna jest ochrona świątyni przed profanacją. Jak mówił, trudno zrozumieć, dlaczego każdego dnia „niezliczeni” ludzie traktują mury i wrota katedry jak toaletę.

„To rzeczy, o których właściwie nie mam odwagi mówić w radiu katedralnym. Jednak skoro były tego rodzaju szkody, to zostałem zmuszony do budowy płotu, by chronić godność Domu Bożego, a także by chronić kamień, wrota drewniane i odnowione wrota brązowe” – powiedział koloński proboszcz. Dodał, że ogrodzenie ma również chronić wnętrze świątyni, ponieważ dochodziło do przypadków dostawania się tam śmieci i nieczystości.

Pch24.pl / Kresy.pl

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83872 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]