Aktualizacja strony została wstrzymana

Obraz z Kancelarii Prezydenta RP trafił na sprzedaż. Zniknął za prezydentury Komorowskiego

10 czerwca sprzedany został obraz autorstwa Romana Kochanowskiego. „Gęsiarka” zniknęła z pokoju asystentów w trakcie prezydentury Bronisława Komorowskiego. W poniedziałek kancelaria złoży w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Obraz został wystawiony na aukcji z ceną wywoławczą w wysokości 12 tys. złotych i został sprzedany. Jak potwierdza Kancelaria Prezydenta, przedtem znajdował się na wyposażeniu pokoju asystenckiego. O sprzedaży obrazu poinformował serwis niezalezna.pl.

W toku inwentaryzacji prowadzonej w okresie od 18 sierpnia 2015 r. do 4 września 2015 r. stwierdzono brak obrazu na stanie majątku KPRP.Wewnętrzne postępowanie wyjaśniające przeprowadzone w tej sprawie wykazało, iż wiedza o braku obrazu była w KPRP od marca 2015 r.” – ujawnili prezydenccy urzędnicy.

Portal niezalezna.pl kontaktował się w ten sprawie z domem aukcyjnym, za pośrednictwem którego doszło do sprzedaży. Pośrednik miał sprawdzić, czy obraz jest oryginalny i czy znajduje się na liście zaginionych dzieł sztuki.

Teraz sprawą zajmie się policja. Kancelaria zapowiedziała złożenie zawiadomienia w poniedziałek.

Źródło: niezalezna.pl

mat

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2015-09-27)

 


 

Nie tylko obrazy. Co jeszcze zginęło z Pałacu Prezydenckiego?

Ciąg dalszy skandalu w Pałacu Prezydenckim. Sprawa została już zgłoszona do Prokuratury.

Jak dotąd media informowano, że z Pałacu zniknęła „Gęsiarka” Romana Kochanowskiego i „Bydło na pastwisku” nieustalonego autorstwa. Okazuje się, jednak że w czasie prezydentury Bronisława Komorowskiego z  Pałacu Prezydenckiego „wyparowały” też inne przedmioty. Zrabowana została mosiężna rzeźba rycerza na podstawie marmurowej, a także japońska miniwieża stereo.

Jak podaje rmf24.pl, prokuratura zamierza teraz przesłuchać urzędnika Kancelarii Prezydenta, który złożył zawiadomienie. Zlecona będzie też ekspertyza dla oszacowania wartości zaginionych przedmiotów.

rmf24.pl/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (29 wrzesnia 2015)

 


 

Skip to content