Islamscy „uchodźcy” zaatakowali w Niemczech chrześcijan. Pobili kobietę w ciąży

Aktualizacja: 2015-09-18 1:55 pm

25-letni azylant z Erytrei został zaatakowany przez islamskich „uchodźców” z Algierii. W starciu ucierpiała także jego żona w zaawansowanej ciąży. Poszkodowani trafili do szpitala. Niemiecka policja wszczęła śledztwo.

Chrześcijańskie małżeństwo zostało zaatakowane przez grupę około dziesięciu muzułmanów w miejscowości Hemer w Nadrenii Północnej-Westfalii. Przyczyną sporu stał się najprawdopodobniej drewniany krzyż, który chrześcijanin nosił na szyi.

Gdy muzułmanie dostrzegli u Erytrejczyka symbol męki Chrystusowej, najpierw zaczepili go słownie. Wkrótce doszło do bójki, w której ciężko raniono nie tylko zaatakowanego mężczyznę, ale także jego żonę w zaawansowanej ciąży. Napastnicy użyli między innymi szklanych butelek. Dodatkowo zerwali Erytrejczykowi z szyi krzyż oraz ukradli mu telefon komórkowy i gotówkę.

Ofiary trafiły do szpitala, a sprawcy uciekli. Jak przyznał rzecznik lokalnej policji w rozmowie z ewangelicką agencją informacyjną „idea”, nie doszło jeszcze do żadnych aresztowań. Policja dopiero bada przyczynę i przebieg napaści, choć potwierdza, że w jej trakcie doszło do zerwania drewnianego krzyża z szyi Erytrejczyka. Prowadzący śledztwo policjanci nie wykluczają napaści na tle religijnym.

Źródła: kath.net, idea.net

pach

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83394 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]