Aktualizacja strony została wstrzymana

Arcybiskup Madrytu: czas na „otwarcie” na homoseksualistów

Wiceprzewodniczący hiszpańskiego episkopatu, arcybiskup Carlos Osoro, wzywa do mocniejszego „ukierunkowania Kościoła na ludzi”. Rozumie przez to między innymi „otwarte” podejście do homoseksualistów.

Arcybiskup Madrytu: czas na „otwarcie” na homoseksualistówNie ma chrześcijan pierwszej, drugiej lub trzeciej klasy – powiedział abp Osoro według hiszpańskich mediów na konferencji prasowej w Madrycie. Dodał, że wszyscy ochrzczeni są „uczniami Chrystusa”. Homoseksualiści, tak samo jak rozwodnicy w nowych związkach czy transseksualiści, nie mogą być jego zdaniem „potępiani i osądzani”.

70-letni arcybiskup jest w hiszpańskim episkopacie niezwykle wpływowy i cieszy się znacznym poparciem. Kwestia homoseksualizmu nie zawsze jest jednak oceniana po jego myśli. Jeszcze w ubiegłym roku kardynał Fernando Sebastian Aguilar, emerytowany arcybiskup Pampeluny, opisał homoseksualizm jako „wadę”, która może zostać wyleczona.

Pach

Źródło: kathpress.co.at

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-08-19) | http://www.pch24.pl/arcybiskup-madrytu--czas-na-otwarcie-na-homoseksualistow,37616,i.html

Skip to content