Arcybiskup Madrytu: czas na „otwarcie” na homoseksualistów

Aktualizacja: 2015-08-19 9:29 am

Wiceprzewodniczący hiszpańskiego episkopatu, arcybiskup Carlos Osoro, wzywa do mocniejszego „ukierunkowania Kościoła na ludzi”. Rozumie przez to między innymi „otwarte” podejście do homoseksualistów.

Arcybiskup Madrytu: czas na „otwarcie” na homoseksualistówNie ma chrześcijan pierwszej, drugiej lub trzeciej klasy – powiedział abp Osoro według hiszpańskich mediów na konferencji prasowej w Madrycie. Dodał, że wszyscy ochrzczeni są „uczniami Chrystusa”. Homoseksualiści, tak samo jak rozwodnicy w nowych związkach czy transseksualiści, nie mogą być jego zdaniem „potępiani i osądzani”.

70-letni arcybiskup jest w hiszpańskim episkopacie niezwykle wpływowy i cieszy się znacznym poparciem. Kwestia homoseksualizmu nie zawsze jest jednak oceniana po jego myśli. Jeszcze w ubiegłym roku kardynał Fernando Sebastian Aguilar, emerytowany arcybiskup Pampeluny, opisał homoseksualizm jako „wadę”, która może zostać wyleczona.

Pach

Źródło: kathpress.co.at

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83011 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]