Prawie pół miliona wiz dla obywateli Ukrainy w pierwszym półroczu

Aktualizacja: 2015-08-19 9:00 am

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało jak wiele jakich typów wiz wydały nasze placówki konsularne na Ukrainie w okresie od początku roku do końca czerwca.

W pierwszym półroczu 2015 nasze placówki wydały na Ukrainie 434 tysięcy wiz. To o 12,5% więcej w porównaniu do zeszłego roku. Wśród nich nieznaczną większość – 232,5 tysięcy stanowiły wizy krajowe, “Kurier Galicyjski” cytuje agencję UNIAN. Tym samym wzrost wynika z znacznego zwiększenia puli przyznawanych wiz krajowych, bowiem wiz typu Schengen polscy konsulowie wydali o 66 tys mniej niż w roku ubiegłym (201 tys.). 

Konsulat Generalny RP we Lwowie wydał prawie 190 tys., Konsulat RP w Łucku – ponad 100 tys., dopiero na trzecim miejscu znalazł się wydział konsularny Ambasady RP w Kijowie z 50 tys. wydanych wiz.

kuriergalicyjski.com/kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82995 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]