Spalasz węgiel, benzynę lub gaz? Niedobrze!

Aktualizacja: 2015-06-18 2:35 pm

165.  Sappiamo che la tecnologia basata sui combustibili fossili, molto inquinanti – specie il carbone, ma anche il petrolio e, in misura minore, il gas -, deve essere sostituita progressivamente e senza indugio. In attesa di un ampio sviluppo delle energie rinnovabili, che dovrebbe già essere cominciato, è legittimo optare per il male minore o ricorrere a soluzioni transitorie. (…)

Wiadomo, że technologia bazująca na paliwach kopalnych, bardzo zanieczyszcza środowisko – z odmian węgla, ropy naftowej ale również do pewnego stopnia – z gazu – należy stopniowo i bez zwłoki zrezygnować. W oczekiwaniu na rozwój odnawialnych źródeł energii, które powinno się uruchamiać, uzasadnione jest decydować się na mniejsze zło lub uciekać się do rozwiązań przejściowych. (…)

Franciszek, encyklika Laudato Si

No to mamy ekofaszystę na Watykanie. Tego jeszcze nie grali. Ciekawe, kiedy każą nam się spowiadać z używania tradycyjnych żarówek albo palenia kadzidła?

Napisał Dextimus dnia 15.6.15

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (15 czerwca 2015)

 


 

Źródło: Forum Krzyż (16.6.2015)

 


 

Sandro Magister zbanowany przez Watykan za przeciek

Watykański łżecznik prasowy w liście do Sandro Magistera zarzuca mu złamanie embargo i informuje o nałożonym na niego na czas nieokreślony banie na materiały prasowe przed oficjalną prezentacją.

Napisał Dextimus dnia 16.6.15

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (16 czerwca 2015)

 


 

Naukowiec twierdzi, że na świecie jest o 6 mld ludzi za dużo. Weźmie udział w prezentacji encykliki

Jednym z prelegentów mających wygłosić krótki wykład na temat rzekomego globalnego ocieplenia podczas uroczystości prezentowania nowej encykliki papieża Franciszka, będzie niemiecki profesor John Schnellnhuber. Uczony wsławił się między innymi stwierdzeniem, że na naszej planecie jest miejsce jedynie dla mniej niż 1 miliarda ludzi.  

Papieska encyklika ma być zaprezentowana 18 czerwca w Watykanie. Lewica ma nadzieję, że dokument zmusi katolików do uznania za fakt naukowy zmian klimatycznych i nie pozwoli podważać tzw. teorii o globalnym ociepleniu.

Podczas prezentacji dokumentu swój wykład wygłosi profesor John Schnellnhuber, założyciel i dyrektor Poczdamskiego Instytutu Badań nad Skutkami Zmian Klimatu. Profesor uparcie twierdzi, że to człowiek ponosi największą winę za rzekome zmiany klimatyczne. Uczony obecnie doradza kanclerz Angeli Merkel.

W 2009 roku w Kopenhadze profesor podczas konferencji klimatycznej stwierdził, że nauka potwierdza, iż na naszej planecie może żyć mniej niż 1 mld osób.

Schnellnhuber domaga się, by rządy poszczególnych państw podjęły zdecydowane działania, aby nie dopuścić do wzrostu temperatury planety o 2 stopnie Celsjusza. Wezwał również do napisania “Konstytucji Ziemi” i utworzenia „Globalnej Rady,” „wybranej przez wszystkich ludzi na Ziemi” oraz powołania „Sądu Planetarnego,” który miałby czuwać nad respektowaniem „Konstytucji Ziemi”.

Źródło: breitbart.com., AS.

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-06-16)

 


 

Czyżby konklawe 2013 zostało sfałszowane i wygrał kandydat PSL ?

«Każdy rolnik ma naturalne prawo do posiadania odpowiedniej działki ziemi, gdzie mógłby wybudować swój dom, pracować, żeby utrzymać rodzinę i mieć zabezpieczoną egzystencję. Prawo to musi być zagwarantowane tak, aby jego realizacja nie była iluzoryczna, ale realna. Oznacza to, że oprócz aktu własności, rolnik musi posiadać środki formacji technicznej, pożyczki, ubezpieczenia i dostęp do rynku»

Franciszek, Laudato Si

Tylko kto to ma zafundować i z czego?

Napisał Dextimus dnia 18.6.15

 

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (18 czerwca 2015)


 

Dodano: 2015-06-15 2:35 pm

Tags: , , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82019 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]