Londyński sąd: imigranci na Wyspach powinni mieć prawo do wymierzenia dzieciom klapsa

Brytyjski sąd w Londynie postanowił, że imigranci mogą dyscyplinować swoje dzieci fizycznie je karcąc, a pracownicy socjalni nie powinni się mieszać w prywatne życie imigrantów, tylko dlatego, że dają dzieciom klapsy.

Sędzia Anna Pauffley orzekała w sprawie siedmioletniego chłopca z Indii, który został rzekomo pobity przez ojca. Wcześniej mężczyzna miał uderzyć żonę. Chłopiec zeznał, że ojciec uderzył go „długim pasem”. Mężczyzna zaprzeczył. Stwierdził, że dał synowi klapsa, by go zdyscyplinować.  

W swoim orzeczeniu sędzina mówiła: „Nie sądzę, aby chłopiec otrzymał karę, którą można by było zakwalifikować jako przemoc fizyczną.” Sędzina dodała, że w przypadku imigrantów nowo przybyłych na Wyspy – ze względu na „odmienny kontekst kulturowy” – dopuszczalne jest fizyczne karcenie dzieci.  

Wyjaśniła, że wielu imigrantów dyscyplinuje dzieci dając im klapsa, co niepotrzebnie alarmuje obrońców praw dzieci i pracowników socjalnych. Jej zdaniem chłopiec, którego ojciec zbił, nie wydaje się, by ucierpiał „zanadto”. Skończyło się jedynie na smutku i krótkotrwałym bólu spowodowanym uderzeniem.

Brytyjska ustawa o ochronie dzieci z 2004 roku zabrania rodzicom fizycznego karania dzieci. W przypadku stwierdzenia na ciele dziecka siniaków, obrzęku, otarć, zadrapań itp. rodzic może być oskarżony o przemoc fizyczną i pozbawiony wolności do pięciu lat.

Decyzja ta nie spodobała się konserwatywnemu posłowi Philipowi Hollobone, który uważa, że nie mogą na terenie jednego państwa obowiązywać odmienne przepisy w odniesieniu do różnych środowisk.

Źródło: telegraph.co.uk., AS.

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-06-11) | http://www.pch24.pl/londynski-sad--imigranci-na-wyspach-powinni-miec-prawo-do-wymierzenia-dzieciom-klapsa,36299,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content