Aktualizacja strony została wstrzymana

Austriacka Akcja Katolicka broni się przed homolobby… popierając związki partnerskie

Przewodnicząca austriackiej Akcji Katolickiej Gerda Schaffelhofer apeluje o odrzucenie „małżeństw” homoseksualnych. Popiera jednak jednopłciowe związki partnerskie!

Austriacka Akcja Katolicka (KAÖ) w specjalnym oświadczeniu po referendum w Irlandii sprzeciwiła się wprowadzeniu homoseksualnych „małżeństw”. „Obecne regulacje prawne obowiązujące w Austrii powinny zostać zasadniczo utrzymane” – czytamy w dokumencie podpisanym przez przewodnicząca KAÖ.

Gerda Schaffelhofer twierdzi zarazem, że należy zdecydowanie unikać dyskryminacji rozumianej jako bezpodstawne nierówne traktowanie. Jej zdaniem wystarczy instytucja zarejestrowanych związków partnerskich osób tej samej płci. Wskazuje, że rozwiązanie to… można jeszcze w kilku szczegółach poprawić.

Schaffelhofer odnosi jednak wrażenie, że „z istniejącej wcześniej dyskryminacji, która nie była uprawniona i która została już usunięta, wahadło przechyliło się na stronę pełnego równouprawnienia”. Nie można jednak „wyrównać” wszystkiego. Podobne stanowisko zajął bp Klaus Küng z St. Pöltner, który skomentował wypowiedź kard. Pietro Parolina o referendum w Irlandii jako „klęsce ludzkości”. – To bardzo celna i, powiedziałbym, bardzo odważna wypowiedź, która daje w zasadzie wyraz czemuś istotnemu. Temu mianowicie, że rodzina – na bazie małżeństwa między mężczyzną a kobieta, nakierowana na dzieci – jest i pozostaje fundamentem społeczeństwa – mówił hierarcha w rozmowie z rozgłośnią radiową ORF.

Przeciwko „małżeństwom” osób tej samej płci wypowiedziała się także archidiecezja wiedeńska. W opublikowanym w piątek oświadczeniu prasowym czytamy, że „cechą szczególną małżeństwa jest nakierowanie na potomstwo”, a to oznacza, że małżeństwo musi odznaczać się „komplementarnością płci”.

W Austrii trwa akcja homolobby, wspieranego przez tamtejszą lewicę.

Źródło: kathpress

pach

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-06-04) | http://www.pch24.pl/austriacka-akcja-katolicka-broni-sie-przed-homolobby----popierajac-zwiazki-partnerskie,36178,i.html

Skip to content