Przełożony Bractwa Św. Piusa X otrzymał prawo do sądzenia kapłanów FSSPX

Aktualizacja: 2015-06-4 8:20 am

Kongregacja Nauki Wiary uznała prawo przełożonego generalnego Bractwa św. Piusa X bp. Bernarda Fellay, przełożonego Bractwa Św. Piusa X, do kanonicznego sądzenia kapłanów należących do wspólnoty.

Wiadomości na ten temat przełożony Bractwa udzielił w czasie kazania, które wygłosił 10 maja w Arcadii w stanie Kalifornia. Przy tej okazji biskup podkreślił problematyczne podejście Kongregacji. Z jednej strony Bractwo, które ma nieuregulowany status w Kościele, w oczach kanonistów „nie istnieje”, a z drugiej strony, w przekonaniu tych samych osób, przełożony Bractwa jest uprawniony do zasądzania kar kanonicznych dla księży wspólnoty. Taka sytuacja domaga się jak najszybszego rozwiązania w postaci pełnego uznania i uregulowania statusu wspólnoty – podkreślił bp Fellay.

Źródło: novusordowatch.org

KRaj

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81818 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]