Putin postawił w stan gotowości siły lotnicze Federacji Rosyjskiej

Aktualizacja: 2015-05-26 1:48 pm

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało o rozpoczęciu w poniedziałek alarmu bojowego. Rosja sprawdza gotowość bojową wojsk lotniczych i obrony powietrznej różnych okręgów wojskowych.

Federacja Rosyjska postawiła w stan gotowości 12 tysięcy żołnierzy, 250 samolotów, śmigłowców i bombowców w Centralnym, Południowym i Zachodnim Okręgu Wojskowym, a także w jednostkach Lotnictwa Dalekiego Zasięgu, które zaatakują umowny cel na północy Syberii. Również na południu kraju będą prowadzone ćwiczenia z ostrzału rakietowego. Minister obrony Siergiej Szojgu poinformował, że ćwiczenia alarmowe potrwają do czwartku.

„W trakcie sprawdzania uwaga skupia się głównie na rozwijaniu systemu dowodzenia lotnictwem w warunkach polowych i organizacji wszechstronnego zabezpieczenia działań lotnictwa w nowych rejonach bazowania, a także przerzucaniu pododdziałów wojsk obrony powietrznej w nowe rejony stacjonowania transportem kolejowym” – czytamy w komunikacie służb prasowych ministerstwa obrony Rosji.

Źródło: bankier.pl

FO

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81632 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]