Komorowski o swej klęsce: te 47 proc. to pospolite ruszenie w imię powstrzymania fali nienawiści

Aktualizacja: 2015-05-24 5:31 pm

Bronisław Komorowski zabrał głos po kompromitującej porażce z Andrzejem Dudą. Ustępujący prezydent zapowiedział, że wróci jeszcze na drogę zwycięstwa. Nie do końca jednak wiadomo, o co mu chodziło.

– Tak zdecydowali wyborcy Polski wolnej, demokratycznej. Gratuluję konkurentowi, Panu Andrzejowi Dudzie, życząc mu udanej prezydentury. Bo dobrze życzę Polsce. Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli mnie poprzeć – powiedział Komorowski.

Szanuję Państwa wybór, uznaję ten wybór jako ważną wskazówkę dla mnie i dla nas wszystkich […] Dziękuję całemu pospolitemu ruszeniu na rzecz polskiej wolności. Te 47 proc. to demokratyczne pospolite ruszenie w imię obrony naszej wolności, w imię powstrzymania fali nienawiści i agresji. Tę falę trzeba powstrzymać – dodał ustępujący prezydent. – Kto nie przeżył porażki, nie wart jest zwycięstwa. My pójdziemy do zwycięstwa! – uzupełnił Bronisław Komorowski.

Trudno nie zauważyć, że porażka Komorowskiego jest olbrzymią kompromitacją obozu rządzącego Polską. Komorowski był wszak znacznie bardziej doświadczony niż Andrzej Duda, cieszył się ogromnym kredytem zaufania Polaków – głównie wtedy, gdy nie wychodził spod przysłowiowego już żyrandola w pałacu. Gdy tylko spod niego wyszedł i zaczął często pojawiać się w mediach, jego notowania zaczęły gwałtownie spadać – w pierwszej turze otrzymał zaledwie nieco ponad 33,70 proc. głosów.

A jeszcze nie tak dawno Adam Michnik mówił, że Komorowski, aby przegrać wybory musiałby „po pijanemu przejechać zakonnicę w ciąży”. To kiedy to się wydarzyło?

kra

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-05-24)

KOMENTARZ BIBUŁY: Miejmy nadzieję, że przegrana Komorowskiego wprowadzi, tak potrzebne, pozytywne zmiany w Polsce. Z drugiej strony, niepokoi bardzo stabilny, co najmniej 45-procentowy elektorat głosujących na obecną władzę (co w sumie stanowi jakieś 25% obywateli), czyli to “pospolite ruszenie”, będące w istocie zbieraniną neo-nomenklatury, szemranych “biznesmenów”, zdziwaczałych feministek czy dewiantów z lobby elgiebete. A przedstawiciel tego zbiorowiska – czyli obecnie funkcjonujący rezydent Pałacu Prezydenckiego – dalej brnie w kłamstwo, oskarżając swoich przeciwników politycznych o to, na czym przecież sama zna się najlepiej i w czym się specjalizuje – czyli o nienawiść.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81587 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]