MSZ Rosji: Komorowski siedział cicho jak mysz pod miotłą, gdy Kijów gloryfikował UPA

Aktualizacja: 2015-05-20 8:25 am

Minister Spraw Zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow skomentował reakcję prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego wobec przyjęcia przez Ukrainę ustaw gloryfikujących odpowiedzialne za ludobójstwo Polaów formacje OUN-UPA.

Ustawa o uznaniu “bohaterstwa” UPA i pozostałych [formacji] został przyjęty w Radzie miesiąc temu, akurat wtedy, kiedy był tam prezydent Polski Komorowski. I Komorowski siedział cicho jak maszy pod miotłą. I dopiero powróciwszy do Warszawy, po kilku dniach, zaczął mówić, że to nie w porządku, że na Wołyniu rżnęli Polaków, a wy tych ludzi gloryfikujecie – powiedział Ławrow w wywiadzie dla wydania “rossijskaja Gazieta”.

Według Ławrowa nikt nie oparł stanowiska polskiego prezydenta. Oni mówili, że to okropna ustawa, która doprowadzi do podziału ich społeczeństwa. Pytam: “Dlaczego nie mówicie o tym na głos?” Dostaję odpowiedź: “My w Unii Europejskiej umówiliśmy się, że nie będziemy o tym głośno mówić” – relacjonował rosyjski minister spraw zagranicznych.

gazeta.ru / Kresy.pl

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81492 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]