Kongregacja ds. Dialogu Międzyreligijnego oczekuje, że biskupi będą bronić… islamu

Aktualizacja: 2015-05-15 12:06 pm

Kard. Jean-Louis Tauran – prefekt Kongregacji ds. Dialogu Międzyreligijnego – oczekuje, że europejskie episkopaty będą przeciwdziałać upowszechnianiu negatywnego obrazu islamu. Według hierarchy, posłuży to wzmocnieniu dialogu międzyreligijnego.

Kard. Jean-Louis Tauran przemawiał w szwajcarskim opactwie Saint Maurice do przedstawicieli europejskich episkopatów – odpowiedzialnych za „dialog” z islamem. Spotkanie odbyło się w dniach 13-15 maja. Kard. Tauran stwierdził, że „zdecydowanie przeważająca większość muzułmanów” nie utożsamia się z barbarzyńskimi działaniami terrorystów.

Hierarcha wezwał biskupów, by zaangażowali się na rzecz dialogu chrześcijańsko-muzułmańskiego. Dialog ten ma być… znakiem nadziei w czasach, w których chrześcijanie w krajach islamskich cierpią na skutek prześladowań.

Francuski purpurat podkreślił następnie, ze w ostatnich latach umocnił się „negatywny obraz” islamu. Przyczyną ma być nielegalna imigracja z krajów islamskich do Europy, rekrutacja dżihadystów spośród muzułmanów urodzonych już w Europie oraz religijne uzasadnianie terroryzmu. I temu obrazowi powinni przeciwdziałać katoliccy biskupi.

Źródło: kathpress.co.at

pach

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81435 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]