Kongregacja ds. Dialogu Międzyreligijnego oczekuje, że biskupi będą bronić… islamu

Kard. Jean-Louis Tauran – prefekt Kongregacji ds. Dialogu Międzyreligijnego – oczekuje, że europejskie episkopaty będą przeciwdziałać upowszechnianiu negatywnego obrazu islamu. Według hierarchy, posłuży to wzmocnieniu dialogu międzyreligijnego.

Kard. Jean-Louis Tauran przemawiał w szwajcarskim opactwie Saint Maurice do przedstawicieli europejskich episkopatów – odpowiedzialnych za „dialog” z islamem. Spotkanie odbyło się w dniach 13-15 maja. Kard. Tauran stwierdził, że „zdecydowanie przeważająca większość muzułmanów” nie utożsamia się z barbarzyńskimi działaniami terrorystów.

Hierarcha wezwał biskupów, by zaangażowali się na rzecz dialogu chrześcijańsko-muzułmańskiego. Dialog ten ma być… znakiem nadziei w czasach, w których chrześcijanie w krajach islamskich cierpią na skutek prześladowań.

Francuski purpurat podkreślił następnie, ze w ostatnich latach umocnił się „negatywny obraz” islamu. Przyczyną ma być nielegalna imigracja z krajów islamskich do Europy, rekrutacja dżihadystów spośród muzułmanów urodzonych już w Europie oraz religijne uzasadnianie terroryzmu. I temu obrazowi powinni przeciwdziałać katoliccy biskupi.

Źródło: kathpress.co.at

pach

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-05-15) | http://www.pch24.pl/kongregacja-ds--dialogu-miedzyreligijnego-oczekuje--ze-biskupi-beda-bronic-islamu,35791,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content