Abp Paglia: nie wykluczam zmian w kwestii dopuszczania do komunii rozwodników

Aktualizacja: 2015-03-4 10:35 am

Według arcybiskupa Vincenzo Pagli ewentualne dopuszczenie rozwodników żyjących w związkach niesakramentalnych do Komunii świętej w żadnej mierze nie będzie wiązać ze zmianą nauczania Kościoła. Ma tu chodzić wyłącznie o „lepsze zrozumienie” Ewangelii, o rozwój, pogłębienie i poszerzenie doktryny. Abp Paglia jest… przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Rodziny. Synod już w październiku.

Abp Vincenzo Paglia stanowczo obstaje jednak przy tym, że nie będzie się to wiązało ze zmianą nauczania Kościoła, lecz będzie “efektem lepszego zrozumienia Ewangelii, rozwoju, pogłębienia i poszerzenia doktryny”.

Szef watykańskiej dykasterii opowiedział o swych nadziejach związanych z tegorocznym synodem w wywiadzie dla “The Vatican Insider”. Jego zdaniem we Włoszech synod cieszy wielkim zainteresowaniem wiernych. Jeszcze nigdy nie było takiego odzewu w parafiach – stwierdził abp Paglia. Bardzo liczy on na owoce refleksji wiernych. Towarzyszy im bowiem – jak podkreślił – specjalna łaska Ducha Świętego.

Synod już w październiku.

Radio Watykańskie

kra

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80228 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]