Prezydent Komorowski planował zabójstwo? „Broń miałem podrzucić na cmentarz”

Aktualizacja: 2015-02-26 9:23 am

Na jaw wychodzą kolejne rewelacje zawarte w wywiadzie-rzece, który z prezydentem Bronisławem Komorowskim przeprowadził jego dobry znajomy, Jan Skórzyński. Jak podaje portal niezależna.pl, prezydent twierdzi w nim, że planował dokonać zamachu.

Choć książka „Zwykły polski los” ukaże się w księgarniach dopiero 4 marca, na światło dzienne wychodzą kolejne rewelacje, o jakich opowiada w niej Bronisław Komorowski. Jak twierdzi niezależna.pl, w jednym z wywiadów prezydent przyznaje się do planowania zamachu.

Miałem wykonać zamach, zostawić na miejscy kartkę z informacją, że to jest odwet za zamordowanie robotników podczas rewolucji grudniowej, a potem podrzucić broń w wybranym grobowcu na cmentarzu ewangelickim i opłotkami uciec – miał wyznać prezydent Skórzyńskiemu.

Podobno Komorowski wraz kolegami zdołał nawet kupić broń, ale ich zamiary ostudziła matka jednego z kolegów. Znalazła rewolwer i powiedziała o tym mężowi. Ten rozbił go młotkiem i utopił w gliniankach, w parku Moczydło.

Kilka dni temu „Fakt” informował o innej rewelacji zawartej w książce „Zwykły polski los”. Bronisław Komorowski ponoć wyznaje w niej, że pełniąc w październiku 1989 roku funkcję dyrektora w Urzędzie Rady Ministrów miał w imieniu rządu stłumić okupację katowickiego Dworca Głównego. O wysuwanych przez demonstrujących żądaniach wycofania wojsk sowieckich z Polski Komorowski dowiaduje się od Adama Słomki, przyszłego posła KPN. Przyszły prezydent postanowił postraszyć protestujących: „Rzeczywiście zadzwonił do komendanta wojewódzkiego milicji z poleceniem interwencji. Ten się przed akcją wzbrania. Przypomina, że to jest Śląsk, że tu była kopalnia Wujek  – Proszę pana, ja jestem tu od polityki, a pan od utrzymywania porządku, proszę wykonać – Komorowski krótko jednak skwitował jego zastrzeżenia” – czytamy w dzienniku. Wkrótce milicja powynosiła wszystkich okupujących z dworca.

Źródło: niezależna.pl/ „Gazeta Polska Codziennie”/ fakt.pl

ged

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80055 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]