Aktualizacja strony została wstrzymana

Prof. Faurisson znowu nękany

Wieczorem w środę 19 listopada 2014, dwaj oficerowie policji z pobliskiego miasta Clermont-Ferrand, jeden z nich komendant, przyszli do domu profesora w Vichy w celu dokonania przeszukania: chcieli zabrać komputer i pewne dokumenty. Nie znaleźli ani komputera, ani dokumentów.

Strassburskie biuro LICRA („Międzynarodowa Liga Przeciwko Rasizmowi i Antysemityzmowi”) poprosiła oskarżyciela publicznego o podjęcie działań przeciwko funkcjonowaniu „nieoficjalnego bloga” prof. Faurissona, na którym ukazały się dwa artykuły o obozie wojennym Natzweiler-Struthof w Alzacji:

Deklarując brak jurysdykcji, biuro prokuratora w Strasburgu skierowało sprawę do miasteczka Cusset na obrzeżach Vichy, gdzie sędzia śledczy nakazał przeprowadzenie dochodzenia wspomnianemu komendantowi policji w Clermont-Ferrand.

Francuskie prawo pozwala jedynie na przeszukiwania w godzinach 6:00-21:00 (ale jeśli rozpoczęły się o 20:45 to można je kontynuować po 21:00). Ale profesor – którego sprawa jest zdecydowanie szczególna – może także spodziewać się, że BAC (wydział przeciw zbrodni przemocy) nagle pojawi się w jego domu w środku nocy. To miało już miejsce 2 razy, a do tej pory przeżył już 5 takich przeszukiwań.

19 listopada komendant powiedział, że po tej „wizycie” będą następne.

Źonie profesora, 82, chorej na serce, trudno jest znosić tę sytuację. Martwi się o zdrowie męża, 86, który niedawno przeszedł atak serca i padł już ofiarą 10 ataków fizycznych (żaden z nich nie spowodował poważnego poszukiwania sprawców). Szczególnie przeżyła przepytywanie ich 22-letniego wnuka-studenta, który przebywał tej nocy w ich domu; musiał pokazywać własny komputer i podpisać protokół. Powiedziała, że dwaj oficerowie przydzieleni do tej pracy zachowywali się nienaganne od początku do końca.

Announcement: New police search at Professor Faurisson’s house
https://forum.codoh.com/viewtopic.php?f=2&p=68894
http://wolna-polska.pl

Proszę zgadnąć, jakiej narodowości byli bojówkarze po bandycku napadający na profesora.
Admin 

 

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2014-11-28) | http://marucha.wordpress.com/2014/11/28/prof-faurisson-znowu-nekany/

Skip to content