Prof. Faurisson znowu nękany

Aktualizacja: 2014-11-28 8:16 am

Wieczorem w środę 19 listopada 2014, dwaj oficerowie policji z pobliskiego miasta Clermont-Ferrand, jeden z nich komendant, przyszli do domu profesora w Vichy w celu dokonania przeszukania: chcieli zabrać komputer i pewne dokumenty. Nie znaleźli ani komputera, ani dokumentów.

Strassburskie biuro LICRA („Międzynarodowa Liga Przeciwko Rasizmowi i Antysemityzmowi”) poprosiła oskarżyciela publicznego o podjęcie działań przeciwko funkcjonowaniu „nieoficjalnego bloga” prof. Faurissona, na którym ukazały się dwa artykuły o obozie wojennym Natzweiler-Struthof w Alzacji:

Deklarując brak jurysdykcji, biuro prokuratora w Strasburgu skierowało sprawę do miasteczka Cusset na obrzeżach Vichy, gdzie sędzia śledczy nakazał przeprowadzenie dochodzenia wspomnianemu komendantowi policji w Clermont-Ferrand.

Francuskie prawo pozwala jedynie na przeszukiwania w godzinach 6:00-21:00 (ale jeśli rozpoczęły się o 20:45 to można je kontynuować po 21:00). Ale profesor – którego sprawa jest zdecydowanie szczególna – może także spodziewać się, że BAC (wydział przeciw zbrodni przemocy) nagle pojawi się w jego domu w środku nocy. To miało już miejsce 2 razy, a do tej pory przeżył już 5 takich przeszukiwań.

19 listopada komendant powiedział, że po tej „wizycie” będą następne.

Źonie profesora, 82, chorej na serce, trudno jest znosić tę sytuację. Martwi się o zdrowie męża, 86, który niedawno przeszedł atak serca i padł już ofiarą 10 ataków fizycznych (żaden z nich nie spowodował poważnego poszukiwania sprawców). Szczególnie przeżyła przepytywanie ich 22-letniego wnuka-studenta, który przebywał tej nocy w ich domu; musiał pokazywać własny komputer i podpisać protokół. Powiedziała, że dwaj oficerowie przydzieleni do tej pracy zachowywali się nienaganne od początku do końca.

Announcement: New police search at Professor Faurisson’s house
https://forum.codoh.com/viewtopic.php?f=2&p=68894
http://wolna-polska.pl

Proszę zgadnąć, jakiej narodowości byli bojówkarze po bandycku napadający na profesora.
Admin 

 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=78076 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]