Niemiecki portal o współczesnych niewolnikach w Polsce

Aktualizacja: 2014-11-24 11:32 am

„Na całym świecie jest około 30 milionów współczesnych niewolników” – informuje portal Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

W Unii Europejskiej najwięcej niewolników jest w Polsce (71 900 osób), na Węgrzech (35 600) i w Rumunii (22 600) – tak podaje australijska organizacja Walk Free Foundation.

In Polen treibt die Armut viele Menschen in die Obdachlosigkeit oder in die „moderne Arbeits-Sklaverei”. (Foto: dpa)

W Polsce bieda prowadzi wiele osób do bezdomności lub nowoczesnego niewolnictwa.

Z handlu ludźmi ciągną zyski wszelkie branże. Zarabiają one na transporcie, administrowaniu, pośrednictwie i eksploatacji robotników. Według oficjalnych szacunków liczba niewolników w świecie wynosi około 30 milionów ludzi. Najwięcej, bo 14 mln, jest ich w Indiach.

Im wyższa jest korupcja w kraju, tym bardziej rozwinięte jest niewolnictwo. Jeśli nie funkcjonuje ściganie przestępców, to handlarze ludźmi mają łatwe zadanie.

Im bardziej kraj jest rozwinięty gospodarczo, tym bardziej nieprawdopodobna jest obawa zaistnienia niewolnictwa. Znaczące są tu: dostęp do wykształcenia i opieki lekarskiej oraz odpowiedni dochód.

Za „Polen hat die meisten „modernen Sklaven” in der EU (Polska ma najwięcej współczesnych niewolników w UE)
http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/11/23/polen-hat-die-meisten-modernen-sklaven-in-der-eu/

http://zygumntbialas.neon24.pl

 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=77963 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]