Ohydna profanacja w Watykanie. Aktywistki FEMEN pohańbiły krzyż

Do szokujących scen doszło w sobotę na watykańskim placu św. Piotra. Nagie aktywistki lewackiej grupy FEMEN wykrzykując antypapieskie hasła dopuściły się haniebnej, obrzydliwej profanacji krzyża Chrystusowego.

Feministkom nie spodobało się, że 25 listopada papież Franciszek wystąpi w Parlamencie Europejskim. W Strasburgu papież Franciszek wygłosi okolicznościowe przemówienie do eurodeputowanych podczas uroczystej sesji.  

Nagie kobiety postanowiły zorganizować protest przed bazyliką św. Piotra.  Po zrzucenia z siebie ubrań na środku placu, uklękły i zaczęły wykonywać ohydne gesty trzymanymi w dłoniach krucyfiksami. Tego, co robiły z symbolem wiary Chrystusowej nie da się opisać słowami nie uznanymi za wulgarne.

Aktywistki FEMEN krzyczały dodatkowo: „Twoja wiara – trzymaj ją w środku”, „Papież – trzymaj go w środku” „Moralność religijna – trzymaj ją w środku”, „Bóg nie jest magikiem – papież nie jest politykiem”.

Rzymscy policjanci zareagowali bardzo szybko, w pierwszej kolejności odbierając bluźnierczym aktywistkom krucyfiksy. Kobiety zostały zatrzymane i wywiezione z Watykanu. Ktoś zdołał jednak nagrać ich ohydny wyskok a film zamieścił w sieci.

Źródło: corrispondenzaromana.it

malk

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2014-11-17) | http://www.pch24.pl/ohydna-profanacja-w-watykanie--aktywistki-femen-pohanbily-krzyz,32190,i.html

Skip to content