Abp Hoser o kampanii Empiku: „To jest profanacja świąt!”

Aktualizacja: 2014-11-17 2:27 pm

Ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej nie kryje swojego oburzenia akcją promocyjną sieci Empik, która w swojej kampanii bożonarodzeniowej wykorzystała wizerunek Adama Darskiego oraz Marii Czubaszek. Abp Henryk Hoser SAC podkreślił, że cała akcja nosi znamiona profanacji, a jej celem jest „desakralizacja świąt Bożego Narodzenia”.

Arcybiskup Henryk Hoser SAC do kontrowersji związanych ze świąteczną kampanią sieci Empik odniósł się w rozmowie z Radiem Warszawa: – Chodzi o desakralizację Świąt Bożego Narodzenia. Nie może to być tolerowane. To jest komercyjne wykorzystywanie wartości i tradycji chrześcijańskich oraz laicyzacja świąt, bardzo widoczna na Zachodzie. W Stanach Zjednoczonych przestano wysyłać kartki z pozdrowieniem „Merry Christmas”, tylko mówi się „Szczęśliwych świąt końca roku”. Jest to bardzo niedobre zjawisko ponieważ pozbawia święta Bożego Narodzenia jego istotnej treści, która ma odniesienie do naszego konkretnego życia – tłumaczy abp Hoser.

– Komercyjne eksploatowanie świąt kościelnych, chrześcijańskich jest rzeczą prawdę mówiąc niegodną. Kiedy już zaraz po święcie Wszystkich Świętych, wszystkie galerie handlowe przekształcają się w celebrowanie na płaszczyźnie bardzo płytkiej i karczemnej świąt Bożego Narodzenia, to jest zmiana cywilizacyjna, na którą powinniśmy być wrażliwi i nie przyłączać się do tego typu nurtów, które nie tylko stanowią błąd myślenia, ale jest to jednak profanacja świąt – dodaje ordynariusz warszawsko-praski.

Źródło: niezalezna.pl

KRaj

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=77790 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]