Rosja i Stany Zjednoczone będą wymieniać się danymi wywiadowczymi

Aktualizacja: 2014-10-16 11:04 pm

Oba kraje będą współpracować w wywiadowczo w walce z takwirystyczną organizacją “Państwo Islamskie” operującą w Iraku i Syrii.

Wczoraj w Waszyngotnie spotkali się reprezentanci sił zbrojnych 22 państw. Tematem rozmów była walka z zagrożeniem ze strony bliskowschodnich ekstremistów. Prezydent Barack Obama wyraził “głębokie zaniepokojenie” ich postępami w Syrii. Zaznaczył, że “nie ma szybkich rozwiązań. Jesteśmy ciągle na wczesnym etapie. Jak w każdym działaniu militarnym będą dni postępu i okresy stagnacji, ale nasza koalicja jest zjednoczona dla osiągniecia długofalowych celów”.

Jeszcze we wtorek szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry spotkał się w paryżu ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem aby przedyskutować rozwój sytuacji na Bliskim Wschodzie. Kerry wezwał Moskwę do zwiększenia jej wsparcia dla władz Iraku. Uzgodniono także wymianę informacji o “Państwie Islamskim” i innych ugrupowaniach zbrojnych między wywiadami obu państw.

aljazeera.com/kresy.pl

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=77217 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]