Rosja i Stany Zjednoczone będą wymieniać się danymi wywiadowczymi

Oba kraje będą współpracować w wywiadowczo w walce z takwirystyczną organizacją „Państwo Islamskie” operującą w Iraku i Syrii.

Wczoraj w Waszyngotnie spotkali się reprezentanci sił zbrojnych 22 państw. Tematem rozmów była walka z zagrożeniem ze strony bliskowschodnich ekstremistów. Prezydent Barack Obama wyraził „głębokie zaniepokojenie” ich postępami w Syrii. Zaznaczył, że „nie ma szybkich rozwiązań. Jesteśmy ciągle na wczesnym etapie. Jak w każdym działaniu militarnym będą dni postępu i okresy stagnacji, ale nasza koalicja jest zjednoczona dla osiągniecia długofalowych celów”.

Jeszcze we wtorek szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry spotkał się w paryżu ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem aby przedyskutować rozwój sytuacji na Bliskim Wschodzie. Kerry wezwał Moskwę do zwiększenia jej wsparcia dla władz Iraku. Uzgodniono także wymianę informacji o „Państwie Islamskim” i innych ugrupowaniach zbrojnych między wywiadami obu państw.

aljazeera.com/kresy.pl

Za: Kresy.pl (16 października 2014) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/rosja-i-stany-zjednoczone-beda-wymieniac-sie-danymi-wywiadowczymi

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content