Niemieccy biskupi popierają tezy kard. Kaspera

Aktualizacja: 2014-09-29 9:58 am

Niemieccy hierarchowie, za wyjątkiem kard. Gerharda Müllera, w trakcie prac synodu poprą tezy promowane przez kard. Waltera Kaspera. W trakcie prac kard. Reinhard Marx oficjalnie przedstawi wspołne stanowisko większości prałatów znad Renu i Łaby w sprawie Komunii św. dla rozwodników.

Matteo Matzuzzi zwraca uwagę na łamach „Il Foglio”, że kard. Reinhard Marx zaprezentuje wspólne stanowisko niemieckiego episkopatu. Hierarcha ujawnił to po spotkaniu z kard. Müllerem w Magdeburgu. Spotkanie miało się odbyć w „serdecznej” atmosferze. W rozmowach uczestniczył biskup Franz-Josef Bode.

Kard. Marx zaprezentuje dokument pod którym podpisze się większość niemieckich biskupów. Ma on odwoływać się do tez przedstawionych w lutym przez kard. Waltera Kaspera. – Nie możemy być Kościołem misyjnym o ile nie utrzymujemy w wewnątrz Kościoła otwartego, krytycznego dialogu – twierdził Reinhard Marx. Najbardziej wrażliwą kwestią – dodał – będzie sprawa dopuszczenia do Komunii świętej osób, których sytuacja rodzinna i moralna do tej pory na to nie pozwalała.

Sprawę oficjalnie skomentowało kierownictwo ruchu „Wir sind Kirche”. Martha Heizer, liderka grupy ekskomunikowana za symulowanie Eucharystii, podkreśliła, że tę zapowiedź ze strony niemieckiego hierarchy przyjęła „entuzjastycznie”.

Źródło: rorate-caeli.blogspot.com

mat

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=76799 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]