Szwajcaria: nuncjusz do krytyków Ojca Świętego

Aktualizacja: 2009-03-11 2:42 pm

Przekonanie katolickich ugrupowań, które poprzez publiczny nacisk domagają się własnej wolnej interpretacji różnorakich aspektów nauczania i kościelnej dyscypliny, nie współbrzmi z duchem Kościoła katolickiego – napisał nuncjusz apostolski w tym kraju abp Francesco Canalini w liście do grupy, która w niedzielę demonstrowała w Lucernie przeciwko papieżowi i Watykanowi pod hasłem „Wstępować zamiast występować: Jesteśmy Kościołem otwartym”. W demonstracji wzięło udział ok. 1,5 tys. osób.

W liście abp Canalini wyraził ubolewanie, że niektórzy katolicy w Szwajcarii postrzegają Sobór Watykański II jako rozłam w dziejach. Podkreślił, że papież Benedykt XVI, jak i jego poprzednicy Jan XXIII, Paweł VI i Jan Paweł II, ręczy za poprawną i wierną wykładnię Soboru Watykańskiego II. Jego zdaniem, katolicy Szwajcarii powinni w obecnej sytuacji Papieża okazywać mu pełne zaufanie i modlić się za niego.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=7616 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]