Mauretania wydaliła izraelskiego ambasadora i personel dyplomatyczny

Aktualizacja: 2009-03-6 4:11 pm

Islamska Republika Mauretanii wydaliła ze swojego kraju izraelskiego ambasadora, Miki Arbel, wraz z personelem dyplomatycznym i zamroziła relacje z Izraelem na znak protest przeciwko agresji Izraela w Strefie Gazy.

Położona na zachodnim wybrzeżu Afryki, Mauretania poszła w ślady Wenezueli i Boliwii, które podjęły podobną decyzję w styczniu br. Decyzja Mauretanii jest tym bardziej wymowna, że była ona jedynym krajem arabskim, poza Egiptem i Jordanią, który nawiązał dyplomatyczne kontakty z Izraelem i zezwolił na stworzenie ambasady. Kontakty te przetrwały 10 lat.

Władze Mauretanii w stolicy kraju, Nawakszut wydały nakaz opuszczenia izraelskich dyplomatów w ciągu 48 godzin. Minister Spraw Zagranicznych Izraela potwierdził tę informację.

Rzecznik rządowy Mauretanii, generał Mohamed Ould Abdel Aziz powiedział, że “Zamrożenie stosunków pomiędzy Izraelem a Mauretanią  jest logicznym krokiem. Nie ma w tym nic nowego.” Rzecznik nawiązał tym samym do dekaracji, jaką Mauretania powzięła dwa miesiące temu na szczycie krajów arabskich w Katarze. Katar również oznajmił o zawieszeniu kontaktów na niższym szczeblu z Izraelem.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) – www.bibula.com – na podstawie Israel National News


ZOB. RÓWNIEŻ:

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=7403 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]