Komorowski uczci stan wojenny. Wcześniej pił szampana z komunistycznymi generałami

Aktualizacja: 2013-12-12 3:20 pm

Prezydent RP wraz z żoną Anną zapalą 13 grudnia w oknie Belwederu świecę – symbol pamięci o ofiarach stanu wojennego. To ładny gest, ale pusty. Trzy miesiące temu Komorowski popijał szampana z komunistycznymi generałami, którzy w stanie wojennym stanęli po stronie totalitarnego reżimu.

“13 grudnia wraz z żoną zapalimy świecę – symbol pamięci o wszystkich ofiarach stanu wojennego oraz solidarności z tymi, którzy wciąż oczekują na wolność i pełnię demokratycznych swobód” – ogłosił Bronisław Komorowski. 

Ale 24 września 2013 r. prezydent RP nie bawił się w palenie świeczek, tylko spotkał się w Belwederze z członkami Klubu Generałów Wojska Polskiego, który zrzesza wielu komunistycznych wojskowych. W spotkaniu z Prezydentem udział wzięli m. in:

gen. Mieczysław Dachowski – w 1981 r. zastępca szefa Sztabu Generalnego, jeden z autorów stanu wojennego;

gen. Zygmunt Zieliński – w 1981 r. szef Departamentu Kadr MON i sekretarz Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON), a także członek Centralnej Komisji Kontroli Partyjnej PZPR

gen. Józef Szewczyk – w 1981 r. Naczelny Prokurator Wojskowy PRL, żądał podwyższenia kar dla strajkujących w kopalni Wujek;

gen. Zbigniew Nowak – w 1981 r. wiceminister obrony narodowej PRL, Główny Inspektor Techniki LWP;

gen. Roman Misztal – w 1981 r. szef wywiadu PRL

gen. Franciszek Puchała – w 1981 r. w Zarządzie Operacyjnym Sztabu Generalnego WP, szef oddziału gotowości bojowej. Jeden z realizatorów stanu wojennego

gen. Mieczysław Michalik – politruk, w 1981 r. zastępca komendanta Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego.

Dodajmy, że w czasie spotkania prezydent Komorowski wręczył upominek 90-letniemu gen. Piotrowi Przyłuckiemu. W stanie wojennym generał ten był komisarzem wojskowym w Ministerstwie Leśnictwa. Wcześniej – w grudniu 1970 r. – Przyłucki był zastępcą dowódcy Pomorskiego Okręgu Wojskowego, którego wojska krwawo rozprawiły się z trójmiejskimi robotnikami.

Na zdjęciach z imprezy – zamieszczonych na stronie Klubu Generałów – widać, jak Bronisław Komorowski popija szampana z komunistycznymi wojskowymi. A jutro zapali świeczkę, co starannie opiszą wszystkie “zaprzyjaźnione” media.

fot. klubgeneralow.pl

 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=72066 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]