Księża czy wróżbici? Salezjanie zapraszają na… wróżby

Aktualizacja: 2013-11-28 12:00 pm

Salezjańskie Centrum Młodzieżowe w Łodzi organizuje zabawę andrzejkową. W programie tego wydarzenia, adresowanego z pewnością do dzieci i młodzieży, odnaleźć można oprócz gier, tańców i zabaw także… wróżby.

Opinia Kościoła o wszelkich przejawach wróżbiarstwa, będących przejawem chęci panowania nad czasem i historią jest jednoznacznie negatywna. „Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość. Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem – połączonym z miłującą bojaźnią – które należą się jedynie Bogu”, czytamy w Katechizmie Kościoła Katolickiego.

Wróżby zatem to zwykły zabobon przeciwny katolickiemu spojrzeniu na świat, zgodnie z którym jedynie Bóg zna przyszłość. Dlaczego więc salezjanie sprawujący opiekę nad Centrum Młodzieżowym pragną na siłę być „fajni”, nawet kosztem balansowania nad krawędzią?

Całości zaproszenia dopełnia dość dziwaczny plakat, choć to może kwestia estetyki, na którym widnieje postać stanowiąca dość niepokojące połączenie rycerza i czarodzieja.

luk

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=71727 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]