Skandaliczna wypowiedź księdza: Dzieci „wchodziły” do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym

Ta wypowiedź jest więcej niż skandaliczna. I choć media lokalne określiły ją mianem „odważnej i kontrowersyjnej”, to my nazwiemy ją po imieniu. To jest język i argumentacja pedofila, choć pada z ust kapłana.

Ksiądz doktor Ireneusz Bochyński jest rektorem kościoła akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim, i w takiej roli często występuje w lokalnych mediach. I dlatego zapewne wystąpił także, jako ekspert od pedofilii w portalu epiotrkow.pl. A w wywiadzie tym użył argumentacji, nie ma co ukrywać, jakiej w swoich oświadczeniach używają lobbyści pedofilscy.

Dziennikarka pyta duchownego: „Czy w takim razie dorosły człowiek może powiedzieć, że ma problem, bo dzieci go prowokują?”. A on odpowiada: „Trzeba by porozmawiać z ludźmi, którzy w życiu tego doświadczyli. Nie wiem, o jakim czasie bycia dzieckiem mówimy. Bo jeżeli mówimy o dziecku 3-letnim (bo i takie przypadki pedofilii miały miejsce), to dotyczyły one rodzin, bo pod ich ścisłą opieką znajduje się wtedy dziecko. Ale mamy i dzieci 10-letnie, trochę starsze i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci „wchodziły” do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka”.

Dziennikarka dopytuje, czy dorosły może na taki wybór pozwolić i wskazuje, że „10-latek nie jest świadomy do końca konsekwencji swoich decyzji!?”. A ksiądz dalej brnie w argumentację pedofilską. „Globalnie można powiedzieć, że pewnie nie. Natomiast w pojedynczych przypadkach świadomość niektórych dzieci może być bardzo dorosła, dojrzała. Są to niewątpliwie wyjątki, niemniej jednak one są. Trzeba wiedzieć, że reguły są regułami, natomiast odstępstwa w jedną, jak i w drugą stronę istnieją. Postawienie takiej tezy, że czasami dzieci prowokują do czegoś, nie jest też tak do końca bezpodstawne” – dodaje.

A my możemy powiedzieć tylko tyle. Reguły istnieją i stanowią one, że jak ksiądz mówi takie rzeczy, to powinien zostać wezwany do biskupa, a potem odwołać swoje poglądy. Z nauczaniem Kościoła nie mają one bowiem nic wspólnego, a są powtórzeniem argumentów pedofilskich lobbystów. A jeśli tego nie zrobi, to są inne możliwości przywołania do porządku księdza, który wygaduje szkodliwe i niebezpieczne bzdury.

Tadeusz Grzesik, Tomasz P. Terlikowski

ps. ks. Bochyński jak do tej pory nie zareagował na próby kontaktu ze strony redakcji

A tu link do całego wywiadu.

Czytaj również: Ks. Isakowicz-Zaleski dla Fronda.pl: Tezy ks. Bochyńskiego dyskwalifikują go w kontekście jakiejkolwiek pracy wychowawczej.

Za: Fronda.pl (6.11.2013)

KOMENTARZ BIBUŁY: Ależ trzeba słuchać Radia Maryja z nieskończonymi monologami ojca Dyrektora, aby przekonać się, że nie ma żadnego problemu pedofilii w Kościele, że problem homoseksualizmu duchownych jest wymyślony przez złe media. Natomiast jest inny problem, problem z tymi, którzy nie uznają świętości i męczeństwa, wieloletniego Tajnego Współpracownika SB, abp. Wielusa. O, to jest problem! Tak przynajmniej sądzi o. Dyrektor.

A, i jeszcze jedno. Ks. Bochyński ma również i inne ciągoty:

 

Oświadczenie kurii w sprawie wywiadu ks. Ireneusza Bochyńskiego

Kuria Metropolitalna Łódzka informuje, że ksiądz Ireneusz Bochyński udzielił wywiadu bez zgody swoich przełożonych, czym złamał Normy Konferencji Episkopatu Polski.

Oświadczenie Kurii Metropolitalnej Łódzkiej w sprawie wywiadu, jakiego udzielił ksiądz Ireneusz Bochyński, rektor kościoła akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim.

Kuria Metropolitalna Łódzka informuje, że ksiądz Ireneusz Bochyński udzielił wywiadu bez zgody swoich przełożonych, czym złamał Normy Konferencji Episkopatu Polski dotyczące występowania duchownych i osób zakonnych oraz przekazywania nauki chrześcijańskiej w audycjach radiowych i telewizyjnych.

Kuria jednocześnie oświadcza, że w sprawie pedofilii kieruje się następującymi dokumentami Konferencji Episkopatu Polski:

– WYTYCZNE dotyczące wstępnego dochodzenia kanonicznego w przypadku oskarżeń duchownych o czyny przeciwko szóstemu przykazaniu Dekalogu z osobą niepełnoletnią poniżej osiemnastego roku życia wraz z ANEKSAMI;
– PREWENCJA nadużyć seksualnych wobec dzieci i młodzieży i osób niepełnosprawnych w pracy duszpasterskiej i wychowawczej Kościoła w Polsce.

Ks. Zbigniew Tracz
Kanclerz Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

MBW/Archidiecezja.lodz.pl

Za: Fronda.pl (6.11.2013)

 

Komentarz jednego z internautów pod w/w tekstem na Fronda.pl:

Horacy napisał(a):Lis 6, 2013, 5:30 po południu

„udzielił wywiadu bez zgody swoich przełożonych, czym złamał Normy Konferencji Episkopatu Polski”… Tylko tyle???

Skip to content