"Znajdą tam to, czego szukają" – polski ksiądz na drodze do apostazji

Aktualizacja: 2008-03-16 4:58 pm

W dn. 29 II 2008 r. w dodatku lokalnym do dziennika Polska Dziennik Łódzki – „Tygodnik 7 dni”, ukazał się wywiad z ks. Ireneuszem Bochyńskim, rektorem kościoła akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim. Oto „najciekawsze” fragmenty:

KW: Podczas mszy świętych zaprasza ksiądz wiernych na wystawę o buddyzmie?
Ks. I. Bochyński: Tak, zapraszam. Zainteresowanie jest duże, ludzie dzwonią, z głosu sądzę, że przede wszystkim młodzi ludzie. Dzwonią i pytają, czy to prawda, że będzie taka wystawa…

KW: Jak to się stało, że gospodarzem wystawy wykładów m.in. na temat reinkarnacji, będzie kościół katolicki?
Ks. I. Bochyński: Wystawa będzie w galerii u Panien, to nie kościół. Spełniamy ideę dialogu, o której mówi m.in. Jan Paweł II. Dzięki takim spotkaniom możemy się wiele nauczyć o buddyzmie, buddyzmie pojmowaniu świata przez buddystów. Odbieram bardzo duże zainteresowanie tą wystawą, chociaż nie wiem, dla ilu ludzi będzie ona tłem do spotkania z osobami wyznającymi buddyzm, a dla ilu spotkanie będzie tłem dla wystawy.(…)

KW: Nie boi się ksiądz, że straci wiernych na rzecz innych religii?
Ks. I. Bochyński: Przede wszystkim ta wystawa ma nam wyjaśnić, że buddyzm nie jest religią…

KW: Dobrze, to w takim razie, czy ksiądz się nie obawia, że wystawa, wykłady przyczynią się do tego, iż niektórzy wierni odejdą od Kościoła katolickiego na rzecz buddyjskiego systemu filozoficznego?
Ks. I. Bochyński: Nie boję się, bo to będzie oznaczało, że znajdą tam to, czego szukają.

KW: Jaką religie jeszcze poznamy w Galerii?
Ks. I. Bochyński: W tamtym roku skupiliśmy się na judaizmie, teraz może islam? Chyba, że pierwszy będzie hinduizm.

KW: Jak na plakaty wystawy w galerii zareagowało środowisko piotrkowskich księży?
Ks. I. Bochyński: Jeszcze nie zareagowało.

Napisał Wiedhold

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1810 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]