Aktualizacja strony została wstrzymana

Rosyjski sąd karze za kradzież kart kredytowych w Smoleńsku

Na karę dwóch lat pozbawienia wolności w karnej kolonii skazał Garnizonowy Sąd Wojskowy w Smoleńsku czterech żołnierzy, którzy ukradli karty bankowe jednej z ofiar katastrofy – Andrzeja Przewoźnika.

Skazani to żołnierze służby zasadniczej jednostki wojskowej na lotnisku w Siewiernyj. Po katastrofie polskiego samolotu Tu-154M dopuścili się kradzieży na jednej z ofiar, Andrzeju Przewoźniku, sekretarzu Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa (ROPWiM).

Prokurator żądał dla żołnierzy od 2,5 do 3 lat pozbawienia wolności. Oskarżony Siergiej Syrow, który miał odegrać główną rolę w kradzieży, został skazany na karę dwóch lat w kolonii karnej. Pozostali dostali kary od roku i ośmiu miesięcy do dwóch lat więzienia w zawieszeniu.

W aktach sprawy można przeczytać, że Syrow „niedaleko od miejsca upadku Tu-154 znalazł torbę z portfelem, z którego ukradł karty bankowe należące do Andrzeja Przewoźnika. Znajdowały się na nich środki na sumę 379 tys. rubli (około 12,5 tys. dolarów)”.

Syrow odnalazł w portfelu kartkę z kodem PIN. Zaproponował wówczas swoim kolegom z jednostki, by wraz z nim ukradli pieniądze z konta. Sprawcy zostali zatrzymani 8 czerwca 2010 roku.

Źródło: rmf24.pl

ged

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2013-09-11) | http://www.pch24.pl/rosyjski-sad-karze-za-kradziez-kart-kredytowych-w-smolensku-,17665,i.html