Rzym: Abp Müller powraca do kwestii FSSPX

Aktualizacja: 2013-03-28 9:51 am

Abp Gerard Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary

Po wyborze nowego papieża abp Gerard Ludwik Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, powrócił do kwestii ewentualnego nadania Bractwu Kapłańskiemu Świętego Piusa X statusu kanonicznego. W wypowiedzi udzielonej niemieckiej agencji informacyjnej Katholische Nachrichten-Agentur (KNA) arcybiskup powtórzył, że FSSPX powinno bezwarunkowo przyjąć naukę Kościoła, dodając, że zadaniem każdego papieża jest dbanie o to, by nauki soborów, w tym również II Soboru Watykańskiego, były przyjmowane. „Każdy, kto ich nie uznaje, nie jest katolikiem” – powiedział niemiecki hierarcha i stwierdził, że jeśli Bractwo chce powrócić do jedności Kościoła, to niezbędne jest podpisanie przez jego przedstawicieli tzw. preambuły doktrynalnej, latem ubiegłego roku przekazanej bp. Bernardowi Fellayowi, przełożonemu generalnemu FSSPX.

(źródło: pius.info, 26 marca 2013).

 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=67696 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]