Pastorzyca „biskupka” na Synodzie Biskupów w Rzymie

W serwisie L’Osservatore Romano jeden z naszych czytelników wyszperał niniejsze zdjęcie z Synodu przedstawiające wśród biskupów jakąś kobietę we fioletowym T-shircie, koloratce i z pektorałem:

Przedstawia ono niejaką Sarę Franciszkę Davis, ksywa: „biskupka”, wiceprezeskę Światowej Rady Metodystów oraz „biskupkę” 16 Dystryktu Afrykańskiego Episkopalnego „Kościoła” Metodystów. Jak czytamy w serwisie TCR, pochodząca z Jamajki „biskupka” jest jednym z piętnastu „braterskich delegatów” zaproszonych do „aktywnego uczestnictwa” oraz wygłoszenia przemówienia na rzymskim Synodzie.

Pani „biskupka” stwierdziła: „Jestem zaszczycona, że mogę reprezentować w Watykanie Światową Radę Metodystów – złożoną z 77 „Kościołów” metodystycznych, weslejańskich i innych jednoczących się i zjednoczonych, reprezentujących ponad 80 milionów członków.”

Sekretarz Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, bp Brian Farrell w zaproszeniu skierowanym do „biskupki” Davis napisał m.in.: „Twoje uczestnictwo w synodzie będzie widocznym znakiem podzielania troski o misję głoszenia Ewangelii współczesnemu światu”

Proponujemy na następny Synod Biskupów zaprosić jeszcze XIV dalajlamę, Szymona Niemca oraz wyznawców „boga” Zamenhofa z Japonii. Jak szaleć to szaleć na całego!

Napisał Dextimus dnia 15.10.12

Za: Kronika Novus Ordo (15 października 2012) | http://breviarium.blogspot.com/2012/10/pastorzyca-biskupka-na-synodzie.html | pastorzyca "biskupka" na Synodzie Biskupów w Rzymie

Skip to content