Pastorzyca “biskupka” na Synodzie Biskupów w Rzymie

Aktualizacja: 2012-10-15 8:55 am

W serwisie L’Osservatore Romano jeden z naszych czytelników wyszperał niniejsze zdjęcie z Synodu przedstawiające wśród biskupów jakąś kobietę we fioletowym T-shircie, koloratce i z pektorałem:

Przedstawia ono niejaką Sarę Franciszkę Davis, ksywa: “biskupka”, wiceprezeskę Światowej Rady Metodystów oraz “biskupkę” 16 Dystryktu Afrykańskiego Episkopalnego “Kościoła” Metodystów. Jak czytamy w serwisie TCR, pochodząca z Jamajki “biskupka” jest jednym z piętnastu “braterskich delegatów” zaproszonych do “aktywnego uczestnictwa” oraz wygłoszenia przemówienia na rzymskim Synodzie.

Pani “biskupka” stwierdziła: “Jestem zaszczycona, że mogę reprezentować w Watykanie Światową Radę Metodystów – złożoną z 77 “Kościołów” metodystycznych, weslejańskich i innych jednoczących się i zjednoczonych, reprezentujących ponad 80 milionów członków.”

Sekretarz Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, bp Brian Farrell w zaproszeniu skierowanym do “biskupki” Davis napisał m.in.: “Twoje uczestnictwo w synodzie będzie widocznym znakiem podzielania troski o misję głoszenia Ewangelii współczesnemu światu”

Proponujemy na następny Synod Biskupów zaprosić jeszcze XIV dalajlamę, Szymona Niemca oraz wyznawców “boga” Zamenhofa z Japonii. Jak szaleć to szaleć na całego!

Napisał Dextimus dnia 15.10.12

Za: Kronika Novus Ordo (15 października 2012) -- [Org. tytuł: « pastorzyca "biskupka" na Synodzie Biskupów w Rzymie»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=62023 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]