UEFA zwolniona z podatków. Pierwsze gwarancje dał rząd PiS-u

Aktualizacja: 2012-06-21 1:12 pm

UEFA praktycznie nie zapłaci podatków z tytułu dochodów z organizacji Euro 2012 w Polsce. Wszystko dzięki Zycie Gilowskiej, która pełniąc funkcję ministra finansów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, podpisała stosowne dokumenty.

Chęć organizacji Euro 2012 ze strony centroprawicowego rządu Jarosława Kaczyńskiego, była tak silna, że ówczesna minister finansów Zyta Gilowska, zgodziła się na zwolnienie UEFA z wszelkiego opodatkowania. Polski budżet nie będzie więc zasilony częścią dochodu europejskiej federacji piłkarskiej, z tytułu dochodów piłkarzy, działaczy, sztabu szkoleniowego czy medycznego. UEFA nie zapłaci też podatków z dywidendy, opłat serwisowych, opłat licencyjnych i dystrybucyjnych, a także przychodów z tytułu praw marketingowych, medialnych i handlowych.

Co ciekawe poprzedni organizatorzy turnieju, czyli Austria i Szwajcaria twardo negocjowali z UEFA, które musiało odprowadzać podatki. Polska i Ukraina nie mogą liczyć na przychody, a europejska federacja zwiększyła premie dla reprezentacji i zawodników, z tytułu osiągnięć podczas turnieju.

MM

KOMENTARZ BIBUŁY: Zmieniamy tytuł (oryginalnie: “UEFA zwolniona z podatków dzięki PiS-owi”), bowiem sprawa jest bardziej złożona i chociaż rząd koalicyjny z PiS-em na czele rzeczywiście dokonał pierwszych gwarancji wobec UEFA, to jednak całość została sfinalizowna dopiero w 2011 roku, czyli przez rząd Tuska, który w międzyczasie mógł wiele wywalczyć i zmienić. Zrzucanie więc przez przeciwników PiS-u całej winy na tę opcję polityczną, jest po prostu niesprawiedliwe.
Więcej: UEFA zwolniona z podatków dzięki PiS-owi

Za: narodowcy.net (Maj 31, 2012) -- [Org. tytuł: « UEFA zwolniona z podatków dzięki PiS-owi»]
Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=57956 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]