Aktualizacja strony została wstrzymana

Gdzie jest policja ? – katowanie polskiej obsługi Euro 2012 przez kibiców posługujących się rosyjskim językiem i rosyjskimi flagami

List to Prokuratora Generalnego RP w sprawie pobicia polskiej obsługi EURO 2012 przez rosyjskich kibiców.

 

Sz.P. Andrzej Seremet

Prokurator Generealny RP

 

Szanowny Panie Prokuratorze

 

Fundacja LEX NOSTRA zadeklarowała pomoc prawną w nagłych zdarzeniach świadczoną kibicom, w tym również zagranicznym turystom.

Niemniej jednak z całą stanowczością potępiamy i będziemy potępiać ich agresywne zachowania.

W związku a powyższym proszę o udzielenie informacji czy znany jest prokuraturze fakt dotkliwego pobicia polskiej obsługi EURO 2012 przez osoby posługujące się językiem rosyjskim i rosyjskimi flagami państwowymi w dniu meczu Rosja – Czechy rozgrywanego we Wrocławiu?

Powyższe zdarzenie dokumentuje powszechnie dostępne nagranie video:

[youtube C7D0fNtIdW0 width=”500″]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=C7D0fNtIdW0

Mając na uwadze treść nagrania pytam się: Czy prokuratura wszczęła w tej sprawie postępowanie i czy poleciła policji zabezpieczenie materiału dowodowego ?

Uważam, iż tylko zdecydowane działania organów prokuratury mające na celu ukaranie przestępców zapobiegnie ewentualnym niepokojom społecznym i antagonizmom o podłożu narodowościowym, tym bardziej, iż nie jest – na podstawie materiału video – przesądzone, że czynów kryminalnych dopuścili się obywatele Rosji, choć na to wskazuje język rosyjski słyszany w tle, rosyjskie flagi państwowe, oraz okoliczności zdarzenia.

Jeszcze raz podkreślam, iż w powyższy materiał video nie pokazuje bójki pseudokibiców, ale napadnięcie i katowanie POLSKIEJ OBSŁUGI EURO 2012, tak więc żądamy ustalenia i ścigania sprawców – bez względu na ich narodowość!

Jednocześnie uprzejmie informuję, iż Kancelaria LEX NOSTRA jest zdecydowana zapewnić POKRZYWDZONYM pomoc prawną. Koszty tej pomocy opłaci Fundacja LEX NOSTRA.

Z uwagi na charakter sprawy pozwalam sobie na umieszczenie treści niniejszego pisma na stronie internetowej Fundacji LEX NOSTRA – www.fundacja.lexnostra.pl

 

Z poważaniem

Maciej Lisowski

Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA

www.fundacja.lexnostra.pl

Za: Lex Nostra (9-6-2012) - 'Gdzie jest policja ? - katowanie przez pseudokibiców POLSKIEJ OBSŁUGI EURO 2012 ! ' | http://fundacja.lexnostra.pl/index.php/component/content/article/31-aktualnoci/84-gdzie-jest-policja--katowanie-polskiej-obsugi-euro-2012-

Skip to content