Rosja: lekarze zabijali dzieci, jeśli matki nie dały łapówki

Aktualizacja: 2012-04-26 8:38 am

Skandal w szpitalu położniczym w Piatigorsku na Kaukazie. Zabijano tam noworodki, jeśli matka odmawiała zapłacenia łapówki. To drugi taki przypadek w Rosji. Poprzednio o śmierć dzieci obwiniono lekarzy z Nalczyka.

Nieoficjalna stawka za poród w Piatigorsku wynosiła 20 tysięcy rubli (równowartość dwóch tysięcy złotych). Matki odmawiające wręczania łapówek nie mogły liczyć na opiekę lekarzy i położnych . Podawano im środki powstrzymujące skurcze i dzieci umierały jeszcze w łonie matki. Komitet śledczy, który prowadzi dochodzenie, mówi o siedmiu tajemniczych przypadkach śmierci dzieci. 

Jako pierwsza śledczych o koszmarnych wydarzeniach poinformowała Aleksandra Posliedowa. Do szpitala w Piatigorsku trafiła, gdy zaczęły się skurcze porodowe. Nie zamierzała wręczyć lekarzom łapówki i chciała rodzić “na zasadach obowiązujących w Rosji”, czyli bezpłatnie. Wówczas siostra położna oświadczyła jej, że w szpitalu nie ma ani lekarza dyżurnego ,ani anestezjologa i podała jej preparat powstrzymujący skurcze. Dziecko urodziło się martwe. 

Lekarze ze szpitala w Piatigorsku nie przyznają się do winy i twierdzą, że nigdy nie żądali łapówek. 

Na początku roku głośno było o śmierci 8 noworodków w dziecięcym szpitalu w Nalczyku. Zdaniem rodziców, powodem śmierci było wyłączenie prądu w szpitalu i brak działań ze strony personelu. A siedem zmarłych noworodków było wcześniakami znajdowało się w inkubatorach.

nasygnale.pl/KRESY.PL

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=55958 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]