To wyrok na przemysł pogardy – Marcin Mastalerek

Aktualizacja: 2012-04-19 2:02 pm

Dziś sąd apelacyjny podtrzymał wyrok dożywocia dla Ryszarda Cyby. W październiku 2010 roku Ryszard Cyba w łódzkim biurze PiS zastrzelił śp. Marka Rosiaka i ciężko ranił drugiego pracownika biura Pawła Kowalskiego. Morderca zabił z premedytacją niewinnego człowieka, tylko dlatego, że był pracownikiem biura Prawa i Sprawiedliwości.

Fakt związku z PiS był tu głównym motywem zbrodni. Co warto podkreślić Cyba był poczytalny i pełni świadomy swojego postępowania. Przyznał, że chciał zabić Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, ale po kilku próbach, kiedy mu się nie udało, założył, że zabije kogokolwiek związanego z PiS. Swój zamiar niestety zrealizował. Po zamordowaniu śp. Marka Rosiaka Cyba mówił wprost, że chciał zabić Jarosława Kaczyńskiego i „powystrzelać pisowców”.

Cyba dokonał tej perfidnej zbrodni z pobudek politycznych. Jego nienawiść do PiS była tak ogromna, że doprowadziła go do największej zbrodni, jaką jest odebranie życia niewinnemu człowiekowi. Polityczną motywację jego działań udowodnił sąd, uznając, że zasługuje na szczególne potępienie. Był to pierwszy polityczny mord w III RP.

Warto zastanowić się dlaczego nienawiść Cyby była skierowana właśnie przeciw Prawu i Sprawiedliwości, partii od której Cyba osobiście żadnych krzywd nie zaznał. Dlaczego to tylko Jarosław Kaczyński i ludzie wywodzący się z PiS stali się celem jego zbrodniczych planów, a później czynów. Było to możliwe, a nawet można powiedzieć, że stało się dzięki istnieniu ogromnego przemysłu pogardy i nienawiści wymierzonego w PiS, Jarosława Kaczyńskiego i śp. Lecha Kaczyńskiego, zarówno przed śmiercią, ale co jest szczególnie ohydne, także po śmierci.
 
Bezpośrednim sprawcą zabójstwa jest konkretny człowiek: Ryszard Cyba, który teraz resztę swoich dni spędzi w więzieniu. Ale ta zbrodnia byłaby niemożliwa bez wielu podjudzaczy, bez wielu autorów kampanii pogardy, kłamstwa i nienawiści. Oni także mają krew na rękach. Historia ich kiedyś za to osądzi.

Piszę to z pełną świadomością jako bezpośredni świadek tamtych wydarzeń, który znajdował się w biurze PiS w momencie, kiedy Cyba dokonał swojej zbrodni. Oby ten wyrok był przestrogą, momentem opamiętania dla twórców i pracowników przemysłu pogardy.

Marcin Mastalerek
Za: Stefczyk.info (19.04.2012) -- [Org. tytuł: « Mastalerek: To wyrok na przemysł pogardy»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=55713 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]