Aktualizacja strony została wstrzymana

Belgia: Partia flamandzka chce ścigać nielegalnych imigrantów

Flamandzcy nacjonaliści uruchomili portal internetowy, poprzez który można zgłaszać informacje o nielegalnych imigrantach, znajdujących się na terenie Belgii.

Inicjatorem strony internetowej www.meldpuntillegaliteit.be jest partia Interes Flamandzki (Vlaams Belang). Jeden z liderów partii Filip Dewinter tłumaczy, że niezgodnym z prawem jest tolerowanie i udzielanie pomocy prawnej i socjalnej osobom przebywającym nielegalnie na terenie Belgii. Dewinter podkreśla, że osoby przebywające w jego kraju niezgodnie z prawem, są wyjątkowo zepsuci i rozpieszczeni. Dokonują oni wielu aktów przemocy, rozbojów czy kradzieży, a także handlują narkotykami. Tymczasem państwo znając miejsce ich pobytu,a niekiedy goszcząc ich w swoich ośrodkach, tak naprawdę nie prowadzi do ich repatriacji. Interes Flamandzki zachęca więc obywateli, aby zgłaszali przypadki przestępstw, zatrudniania nielegalnych imigrantów przez prywatne firmy czy udzielania im pomocy ze strony państwa. Nielegalność nigdy nie powinna być nagradzana. Nielegalnych imigrantów powinno się aktywnie identyfikować, a następnie odesłać do ich ojczystych krajów – czytamy w oświadczeniu Dewintera.

Stronę potępiły już organizacje walczące z „rasizmem” i „faszyzmem”. Lider jednej z nich porównał zbieranie danych o nielegalnych imigrantach, do gromadzenia informacji przez Stasi, czyli służbę bezpieczeństwa komunistycznej NRD.

Źródła: Meldpuntillegaliteit.be / Vlaams Belang / Sfora.pl

MM

Za: narodowcy.net (Kwiecień 11, 2012) | http://narodowcy.net/vlaams-belang-sciga-nielegalnych-imigrantow/2012/04/11/ | Vlaams Belang ściga nielegalnych imigrantów

Skip to content