Komorowski pozwał Jacka Sasina

Aktualizacja: 2012-03-2 11:35 am

Prezydent Bronisław Komorowski pozwał o ochronę dóbr osobistych Jacka Sasina, b. wiceszefa kancelarii prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, za jego wypowiedź dla “Naszego Dziennika” – ustaliła PAP w źródłach sądowych.

Po przesłuchaniu dzisiaj Jacka Sasina Sąd Okręgowy Warszawa-Praga odroczył ten proces do 20 lipca. Informację potwierdziło biuro prasowe sądu Warszawa-Praga.

Przyczyną pozwu była wypowiedź Sasina z 2011 r. dla “Naszego Dziennika”. Mówił tam m.in.: “Sami słyszeliśmy z Maciejem Łopińskim od personelu obsługującego gości w jednej z placówek prezydenckich w Warszawie, jak niedługo po katastrofie świetnie bawili się na zakrapianym alkoholem spotkaniu Bronisław Komorowski i Radosław Sikorski. Według relacji byli wówczas w doskonałych nastrojach i w pewnym momencie Komorowski miał podobno powiedzieć do Sikorskiego: „Lecha nie ma, ale został nam jeszcze ten drugi”. Na co Sikorski: „Nie martw się, Bronek, mamy jeszcze jedną tutkę”. Jak nam mówiono, takie słowa tam wtedy padały”.

Pozew wnosi, by sąd nakazał Sasinowi przeprosiny w “ND”. Reprezentujący pozwanego mec. Grzegorz Rybicki wnosi o oddalenie pozwu.

KOMENTARZ BIBUŁY: To, że ludzie pokroju Komorowskiego i Sikorskiego mogli wypowiedzieć w tamtych chwilach tego typu słowa, nie powinno dziwić, wszak ich działalność wskazuje właśnie na takie a nie inne zachowanie. Problem polega na udowodnieniu, że tak właśnie było. Niestety, rozgrzane sądy w ne0-PRL-u przychylą się do pozwu Komorowskiego, no  chyba, że pan Sasin wyjmie swoją kartę, którą głęboko schował i opowie coś nam więcej o dniu katastrofy smoleńskiej. A to może mocno sparzyć pana “prezydęta” i jego ekipę tuskową.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=52757 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]