Komorowski pozwał Jacka Sasina

Prezydent Bronisław Komorowski pozwał o ochronę dóbr osobistych Jacka Sasina, b. wiceszefa kancelarii prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, za jego wypowiedź dla „Naszego Dziennika” – ustaliła PAP w źródłach sądowych.

Po przesłuchaniu dzisiaj Jacka Sasina Sąd Okręgowy Warszawa-Praga odroczył ten proces do 20 lipca. Informację potwierdziło biuro prasowe sądu Warszawa-Praga.

Przyczyną pozwu była wypowiedź Sasina z 2011 r. dla „Naszego Dziennika”. Mówił tam m.in.: „Sami słyszeliśmy z Maciejem Łopińskim od personelu obsługującego gości w jednej z placówek prezydenckich w Warszawie, jak niedługo po katastrofie świetnie bawili się na zakrapianym alkoholem spotkaniu Bronisław Komorowski i Radosław Sikorski. Według relacji byli wówczas w doskonałych nastrojach i w pewnym momencie Komorowski miał podobno powiedzieć do Sikorskiego: „Lecha nie ma, ale został nam jeszcze ten drugi”. Na co Sikorski: „Nie martw się, Bronek, mamy jeszcze jedną tutkę”. Jak nam mówiono, takie słowa tam wtedy padały”.

Pozew wnosi, by sąd nakazał Sasinowi przeprosiny w „ND”. Reprezentujący pozwanego mec. Grzegorz Rybicki wnosi o oddalenie pozwu.

KOMENTARZ BIBUŁY: To, że ludzie pokroju Komorowskiego i Sikorskiego mogli wypowiedzieć w tamtych chwilach tego typu słowa, nie powinno dziwić, wszak ich działalność wskazuje właśnie na takie a nie inne zachowanie. Problem polega na udowodnieniu, że tak właśnie było. Niestety, rozgrzane sądy w ne0-PRL-u przychylą się do pozwu Komorowskiego, no  chyba, że pan Sasin wyjmie swoją kartę, którą głęboko schował i opowie coś nam więcej o dniu katastrofy smoleńskiej. A to może mocno sparzyć pana „prezydęta” i jego ekipę tuskową.

Za: niezalezna.pl (2012-03-02) | http://niezalezna.pl/24516-komorowski-pozwal-jacka-sasina

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content