Lewaccy bojówkarze chwalą się napadami na “faszystów”

Aktualizacja: 2011-11-29 2:01 pm

Anarchiści i lewacy chwalą się na forum napaściami na ludzi, których uznali za “faszystów” – donosi “Rzeczpospolita”. Na wewnętrznym forum „Antifa Skins”, na którym działacze Antify Poland przygotowują i omawiają swoje działania, znajdują się m. in. opisy pobicia trzech mężczyzn i kobiety. Zostali oni napadnięci tylko dlatego, że ich wygląd nie spodobał się lewackim bojówkarzom.

„Szybka podbitka, seria kopów, nazik zglebowany” – tak „antyfaszysta” opisuje napaść na kobietę. Została pobita, bo miała krótko ostrzyżone włosy, popularną w środowiskach narodowców lotniczą kurtkę typu flayers i wysokie buty typu glany.

Na wewnętrznym forum anarchistów, do którego dostęp uzyskała „Rz”, znajduje się relacja z napaści w barze na trzech mężczyzn uznanych za skinheadów. „Nie zwlekając wybiegliśmy za nimi, od razu duszenie od tyłu i za bar z k…am” – pisze SharpMarian. Dalej „dzielny” antyfaszysta opisuje, używając obficie wulgaryzmów, pobicie jeszcze jednej osoby.

Bojówkarze polskiej Antify chwalą się także rozbiciem 17 września w Poznaniu legalnego Marszu Bohaterów. Zorganizowany przez środowiska prawicowe w rocznicę sowieckiej agresji marsz miał uczcić pamięć żołnierzy Września ’39 i ofiary Katynia. Uczestnicy patriotycznej manifestacji zostali obrzuceni bombami z farbą, petardami, granatami dymnymi.

Na forum znaleźć można też filmy – relacje z bójek antyfaszystów, nie tylko w Polsce. Według „Rz”, pojawiają się tam również nawiązania do Frakcji Czerwonej Armii (RAF), ultralewicowej organizacji terrorystycznej aktywnej w Niemczech zwłaszcza w latach 70. Jest m.in. baner reklamujący grupę Baader-Meinhof (potoczna nazwa RAF) z wizerunkiem niemieckich terrorystów i ich mottem: „Jeden palec można złamać, pięć palców to pięść”.

Jeśli przyjąć, że opisywane na forum Antify historie są prawdziwe, to mamy do czynienia z podżeganiem do nienawiści i przemocy z przyczyn politycznych czy światopoglądowych. A to przestępstwo. Sprawą powinna się zająć prokuratura – ocenia Dariusz Barski, były prokurator krajowy.

Źródło: „Rzeczpospolita”

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=47636 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]