Rosja: Luksusowe cele dla szefów mafii

Szefowie mafii z więzienia w regionie Wołgi mieszkali w „luksusowych apartamentach” wyposażonych w bar z wódką, telewizory z płaskim ekranem, a nawet w klimatyzację ? podały rosyjska prokuratura i prasa.

„Część więźniów z kolonii karnej nr 12, uznawanych za szefów, mieszkało w pokojach wyposażonych w meble pokojowe i luksusowe przedmioty” – sprecyzowała prokuratura regionu Wołgogradu. „Mieli oni swobodny dostęp do telefonu i Internetu (…) i posiadali nielegalnie białą broń i alkohol” – dodała.

Rosyjski dziennik Izwiestia precyzuje, że trzy „pozłacane cele” były wyposażone również w „akwarium, telewizory LCD i klimatyzację. Ściany były ozdobione zdjęciami szefów mafii i prawosławnymi ikonami”. Co więcej, „bar z importowanym alkoholem – wódką, koniakiem i whisky – został wykryty w jednym z pomieszczeń, obok lodówki wypełnionej jedzeniem” – podkreśla dziennik. „Te luksusowe apartamenty były oficjalnie nazywane salami pracy wychowawczej” – ironizuje dziennik.

Prokuratura bada możliwość „wszczęcia postępowania karnego przeciwko osobom odpowiedzialnym za tę instytucję, które pozwalały na takie naruszenia” przepisów prawa. Lokalny wydział stosowania kar wszczął wewnętrzne dochodzenie.

Jadwiga Senska/lefigaro.fr/Kresy.pl

Za: Kresy.pl (16 października 2011) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/rosja-luksusowe-cele-dla-szefow-mafii

Skip to content